Aktualności

14.11.2019

"Błąd systemu" z dwoma nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych!!!

"BŁĄD SYSTEMU", debiut fabularny Nory Fingscheidt, z dwoma nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych - za reżyserię i w kategorii najlepsza aktorka. Obraz został już doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, jest także niemieckim kandydatem do OSCARA. W polskich kinach będzie go można obejrzeć od 24 STYCZNIA 2020!

20.10.2019

"Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia" zwycięzcą 13. All About Freedom Festival

W sobotę, 19 października, ogłoszono zwycięzcę tegorocznej edycji festiwalu All About Freedom. Za najlepszy film uznano komediodramat "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia", w reżyserii Teony Strugar Mitevskiej z Macedonii. Aurora wprowadza obraz do kin już 25 października.

19.07.2019

Publiczność Festiwalu TRANSATLANTYK trzeci raz z rzędu doceniła film Aurora Films

Zwycięzcą tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego TRANSATLANTYK został niemiecki dramat "BŁĄD SYSTEMU", w reżyserii Nory Fingscheidt. Tym samym publiczność festiwalu doceniła trzeci raz z rzędu, film dystrybuowany przez Aurora Films. W ubiegłych latach zwycięzcami były "50 wiosen Aurory" (2017 r.) i "Młodość Astrid" (2018 r.). Dystrybutor postanowił w tym roku także połowę nagrody przeznaczyć na cele charytatywne. Tym razem 20 000 PLN zostanie przekazanych Fundacji Centrum Praw Kobiet.

18.12.2018

OSCARY 2019: "Komunia", "Płomienie" oraz "Granica" na shortliście

W nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu Akademia Filmowa ogłosiła shortlisty do Oscarów w dziewięciu kategoriach. Trzy filmy Aurora Films znalazły się również wśród kandydatów do nominacji. W kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny znalazły się "Płomienie", "Komunia" ma szansę na nominację w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, a "Granica" za Najlepszą Charakteryzację. Nominacje do 91. Oscarów zostaną ogłoszone 22 stycznia.

23.10.2018

PŁOMIENIE zdobyły koreańskiego Oscara dla Najlepszego Filmu

W poniedziałek, 22 października w Seulu odbyła się ceremonia wręczenia nagród Grand Bell Awards, koreańskiego odpowiednika Oscarów. Film "Płomienie" otrzymał statuetkę dla Najlepszego Filmu.

22.10.2018

SZCZĘŚLIWY LAZZARO z nagrodą główną na MFF w Chicago

Wczoraj wieczorem odbyła się Gala wręczenia nagród 54. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Chicago. Nagroda główna - Złoty Hugo - powędrowała do włoskiego filmu "Szczęśliwy Lazzaro", który został nagrodzony za wyjątkowo poetycki język filmowy.

21.08.2018

Osiem filmów Aurora Films powalczy o Europejskie Nagrody Filmowe

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę 49 tytułów, które będą w tym roku rywalizowały o Europejskie Nagrody Filmowe. W tym gronie znalazło się aż osiem filmów dystrybuowanych w Polsce przez Aurora Films. Wśród nich: "Fokstrot", "Szczęśliwy Lazzaro", "Granica" (Border) czy "Utoya, 22 lipca".

20.07.2018

"Młodość Astrid" z Nagrodą Publiczności na Transatlantyku. Połowa nagrody pieniężnej przekazana zostanie na cele charytatywne.

Dzisiaj wieczorem odbyła się gala zamknięcia ósmej edycji festiwalu Transatlantyk w Łodzi. Film w dystrybucji Aurora Films kolejny raz zdobył Nagrodę Publiczności - Transatlantyk Festival Distribution Award. Tym razem festiwalowicze docenili szwedzki film "MŁODOŚĆ ASTRID" w reżyserii Pernille Fischer Christensen. Połowę otrzymanej nagrody pieniężnej, Aurora Films zdecydowała się przekazać Polskiej Akcji Humanitarnej, której prezes Janina Ochojska, została laureatką Transatlantyk Glocal Hero Award. Nagrody przyznawanej osobom, których lokalne i globalne działania kształtują oblicze współczesnego świata.

07.06.2018

"Płomienie" najwyżej w historii ocenionym filmem w CANNES

Nowy film wybitnego koreańskiego reżysera Chang-donga Lee jest najwyżej, w historii, ocenionym filmem w canneńskim wydaniu Screen Daily (3.8/4), do tej pory najwyższą ocenę miał niemiecki "Toni Erdmann". Obraz prezentowany był w Konkursie Głównym 71. MFF w Cannes. „Płomienie” to luźna adaptacja opowiadania „Bad Burning” Harukiego Murakamiego. Po pokazie premierowym w Cannes spotkał się z wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciem krytyków i został uhonorowany FIPRESCI. Reżyser specjalnie dla tego projektu powrócił z emerytury.

09.03.2018

Zdobywca pięciu CEZARÓW "Do zobaczenia w zaświatach" filmem Otwarcia WIOSNY FILMÓW 2018

Podczas ostatniej Gali wręczenia Cezarów, która odbyła się 2 marca, obraz "Do zobaczenia w zaświatach" został uhonorowany aż pięcioma statuetkami Cezara, w tym nagrodą dla najlepszego reżysera. Film w reżyserii Alberta Dupontela uświetni Otwarcie 24. edycji warszawskiego Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, które odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku.