CEZARY 2018: trzy filmy Aurora Films z nominacjami

Data publikacji: 01.02.2018
31 stycznia w Paryżu ogłoszono nominacje do Cezarów 2018 zwanych francuskimi Oscarami. Na trzynaście statuetek ma szansę widowiskowy komediodramat "Do zobaczenia w zaświatach", który Aurora Films wprowadzi latem do kin. W kategorii Najlepszy Film Zagraniczny o nagrodę powalczy, pokazywany w grudniu w polskich kinach obraz "Morderstwo w hotelu Hilton". Natomiast w kategorii Najbardziej Obiecująca Aktorka znalazła się Laetitia Dosch, odwórczyni głównej roli w filmie "Paryż i dziewczyna", który wejdzie do polskich kin jeszcze w tym roku.
"Do zobaczenia w zaświatach" ma szansę na nagrody w najważniejszych kategoriach: najlepszy film oraz reżyseria. Film będzie walczył również o statuetki m.in. w kategoriach: najlepszy aktor, najlpeszy aktor drugoplanowy czy najlepsza aktorka drugoplanowa. 

"Do zobaczenia w zaświatach" to ekranizacja bestsellerowej powieści Pierre’a Lemaitre, uhonorowanej Grand Prix Nagrody Goncourtów określanej mianem „małego Nobla”. Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, niegdyś wzięty artysta, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle’a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia. Jako weterani, Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, nie takie ludzkie wraki, którym wojna zabrała wszystko. I kiedy wydaje się, że obaj mężczyźni są już straceni dla świata, a triumfatorem będzie Pradelle, który ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, w przyjaciołach odzywa się duch walki o sprawiedliwość. Zemsta będzie słodka – a do tego pomoże upamiętnić prawdziwych bohaterów narodu...

Polscy widzowie będą mogli zobaczyć film w kinach już latem tego roku. 

Wśród nominowanych filmów znalazły się również dwa inne obrazy w dystrybucji Aurora Films.

W kategorii Najlepszy Film Zagraniczny o statuetkę powalczy, pokazywany w grudniu w polskich kinach obraz "Morderstwo w hotelu Hilton". Natomiast w kategorii Najbardziej Obiecująca Aktorka znalazła się Laetitia Dosch, odwórczyni głównej roli w filmie "Paryż i dziewczyna", który wejdzie do polskich kin jeszcze w tym roku. 

Laureatów Cezarow 2018 roku poznamy 2 marca.