Plany repertuarowe od Aurora Films: maj i czerwiec 2014

Data publikacji: 02.05.2014
W maju i czerwcu w polskich kinach pojawią się następujące tytuły:


SEKS, NARKOTYKI I PODATKI

W kinach od 9 maja 2014
Aurora Films
Reżyseria: Christoffer Boe
Obsada: Pilou Asbæk, Nicolas Bro, Jesper Christensen
Zdjęcia: Manuel Alberto Claro
Producenci: Dania
Rok produkcji: 2013
Czas trwania: 110 min
Tytuł oryginalny: Spies & Glistrup
 
Głośny tytuł, który wywołał aplauz i dyskusje na ubiegłorocznych festiwalach filmowych w Toronto i Mannheim-Heidelbergu, okrzykniety europejskim „Wilkiem z Wall Street“.

Playboy i alkoholik Simon Spies oraz specjalizujący się w prawie podatkowym prawnik Mogens Glistrup to dwaj outsiderzy. Gdy połączą siły i postanowią przejąć linię lotniczą zmieni to nie tylko transport lotniczy i sektor turystyczny, ale spowoduje też przemeblowanie sceny politycznej kraju.  Brawurowa komedia, która udowadnia, że historie podobne do amerykańskiego „Wilka z Wall Street“, miały miejsce również w Europie.
 
POWIEM CI WSZYSTKO
W kinach od 23 maja 2014
Aurora Films
 
Reżyseria: Simo Halinen
Obsada: Leea Klemola, Peter Franzén, Ria Kataja
Producenci: Finlandia, Szwecja
Rok produkcji: 2013
Tytuł oryginalny: Kerron sinulle kaiken
 
Simo Halinen otrzymał nagrodę fińskiego przemysłu filmowego, Jussi Award 2014, za scenariusz do filmu. Film został uhonorowany Jussi Award również w kategorii Najlepsza Aktorka.

Maarit od lat udaje się prowadzić podwójne życie: jest inteligentną i atrakcyjną kobietą, która urodziła się… w ciele mężczyzny. Jak wiele transseksualnych osób musiała zapłacić wysoką cenę. Porzuciła żonę i córkę (choć niczego nie pragnie bardziej, niż utrzymania relacji z dzieckiem), pracuje jako sprzątaczka w gabinecie psychoterapeuty i ciągle czuje się w swoim otoczeniu obco i niepewnie. Wszystko ulega zmianie, gdy pewnego dnia terapeuta wyjeżdża z miasta. Maarit samotnie sprząta biuro i akurat w chwili, gdy dla zabawy udaje psychologa, do gabinetu wpada mężczyzna walczący z małżeńskim kryzysem. Sami nie znajduje ukojenia w rozmowie z terapeutą, ale w empatycznej Maarit odnajduje bratnią duszę. Z chwilą, gdy przeszłość zaczyna się wkradać do teraźniejszości, życie transseksualnej kobiety się komplikuje… Czy między nią a Samim narodzi się miłość? Czy świeżo upieczonej kobiecie uda się dojść do porozumienia ze światem? 

MICHAEL KOHLHAAS
W kinach od 13 czerwca 2014
Aurora Films
 
Reżyseria: Arnaud des Pallières
Obsada: Mads Mikkelsen, Mélusine Mayance, Delphine Chuillot
Producenci: Francja, Niemcy
Rok produkcji: 2013
Czas trwania: 122 min
Tytuł oryginalny: Michael Kohlhaas
 
Zwycięzca Brussels European Film Festival 2013, światową premierę miał na ubiegłorocznym MFF w Cannes. Film był nominowany w sześciu kategoriach do francuskich nagród filmowych, Cezarów 2014 (zdobył dwie statuetki, za muzykę i dźwięk).

Połowa XVI wieku, górski krajobraz Sewennów. Michael Kohlhaas jest dobrze prosperującym handlarzem końmi, który wiedzie spokojne, komfortowe i szczęśliwe życie na łonie rodziny. Sytuacja ulega radykalnej zmianie, gdy jeden z lokalnych arystokratów narusza granice jego terytorium i zaczyna bezprawnie pobierać opłaty od osób, które je przemierzają. Jedną z ofiar feudalnego kaprysu arystokraty staje się sam Kohlhaas. Ponieważ jego sprawa nie zostaje poważnie potraktowana w sądzie, mężczyzna postanawia samodzielnie szukać sprawiedliwości. Staje na czele armii uciskanych i w porywie zemsty pustoszy okolice, morduje wrogów prawa i zapala ogień rewolucji w czasach, gdy średniowiecze zaczyna odchodzić w zapomnienie na rzecz renesansu wartości. Oparta na faktach historia rewolucjonisty, który tak bardzo pragnął chodzi ścieżkami sprawiedliwości, że zaczął iść po trupach.