"Vincent chce nad morze" już na DVD

Data publikacji: 04.08.2014
W sprzedaży pojawił się film o wyjątkowym mężczyźnie z zespołem Tourette'a, który pragnie od życia więcej niż może mieć, czyli "Vincent chce nad morze".

Obraz był przebojem niemieckiego box-office'u, został też bardzo ciepło przyjęty przez polską publiczność. 

Polskie wydanie DVD filmu "Vincent chce nad morze" jest dostępne do sprzedaży wyłącznie w sklepie internetowym w serwisie Allegro: http://allegro.pl/vincent-chce-nad-morze-rez-ralf-huettner-dvd-i4476719950.html

Dwudziestokilkuletni Vincent cierpi na zespół Tourette'a, objawiający się nerwowymi tikami, niepohamowanym wykrzykiwaniem wulgaryzmów i zachowaniem wskazującym, że w jego komórki nerwowe co chwilę – jak sam stwierdza – załatwia się gromada klaunów. Kiedy umiera jego ukochana matka, trafia do zakładu psychiatrycznego. Ojciec, polityk walczący o reelekcję, uznaje, że chory syn przeszkodziłby mu w kampanii wyborczej. W ośrodku chłopak poznaje cierpiącego na nerwicę natręctw, pedantycznego Alexa i weterankę anoreksji Marie. Osamotniony Vincent, pozostawiony na uboczu toczącego się życia, postanawia uciec z zakładu i jechać nad morze, gdzie chciałby rozsypać prochy matki. Chłopak wspólnie z przyjaciółmi kradnie samochód szefowej ośrodka i wraz z nimi wyrusza w stronę Morza Śródziemnego. Tak zaczyna się ich wspaniała droga ku wolności. Są szczęśliwi i w końcu mogą myśleć o tym co dla nich najważniejsze: miłości, przyjaźni, odpowiedzialności...
"Vincent chce nad morze” to błyskotliwa i niezwykle czuła komedia drogi, w której trójka młodych bohaterów próbuje w pełni cieszyć się życiem mimo problemów natury psychicznej, zmagając się z niechęcią społeczeństwa i brakiem miłości. Vincent, Marie i Alex biorą życie w swoje ręce, ruszając w pełną szalonej radości podróż przez Europę. Film został obsypany licznymi nagrodami za aktorstwo, reżyserię i scenariusz, których ukoronowaniem była podwójna Niemiecka Nagroda Filmowa. „Vincent chce nad morze” rozbawił w niemieckich kinach ponad milion zachwyconych filmem widzów.


"VINCENT CHCE NAD MORZE"
reżyseria: Ralph Heuttner
występują: Florian David Fitz, Karoline Herfurth, Katharina Müller-Elmau, Johannes Allmayer
Dystrybucja: Aurora Films http://www.aurorafilms.pl
Premiera DVD: 4 sierpnia 2014
 


Polskiej premierze DVD filmu "Vincent chce nad morze" patronuje Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a, z którym Aurora Films przygotowała kampanię informacyjną  "Vincent chce być sobą z syndromem Tourette'a".
https://www.youtube.com/watch?v=Oi4-Lp5FrdMdM
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszego partnera i zobaczenia nowej kampanii aktywizującej osoby z zespołem Tourette'a: "Tourette de Pologne".

Adres strony internetowej Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a:
http://www.tourette.pl
Kanał Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UC-S_xHVb6K1KswEZsvqAwRA/videos