Polski komediodramat "Każdy ma swoje lato" zdobywa kolejne nagrody!

Data publikacji: 05.07.2021
"Każdy ma swoje lato" debiutancki film uznanego dokumentalisty Tomasza Jurkiewicza, zdobywa kolejne nagrody. Tym razem został doceniony przez publiczność na toruńskim festiwalu TOFIFEST gdzie zgarnął główną nagrodę w konkursie From Poland. Nagroda powędrowała również do Sandry Drzymalskiej, która otrzymała Złotego Anioła Bella Women.
Komediodramat "Każdy ma swoje lato" zdobywa coraz większe uznanie na festiwalach. W czerwcu otrzymał kilka ważnych nagród na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, a teraz zdobył kolejne dwie. Nagrodę publiczności - Złoty Anioł From Poland. Nagroda Złotego Anioła Bella Women powędrowała do Sandry Drzymalskiej, jednej z gwiazd filmu Tomasza Jurkiewicza i najlepszej polskiej aktorki młodego pokolenia. 

Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny.

Agata przyjeżdża do Trzebini gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego cierpiący na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z młodości. Mirek postanawia wykorzystać postępującą chorobę dziadka, by się zbliżyć do Agaty. Odkrywanie wzajemnych uczuć prowadzi do ujawnienia pilnie strzeżonej przez matkę Mirka rodzinnej tajemnicy.