"Aquarius" z rewelacyjną Sonią Bragą już na DVD

Data publikacji: 06.11.2017
"Aquarius" z rewelacyjną Sonią Bragą został właśnie wydany na DVD. Płyty od piątku 3 listopada, można kupić w księgarniach internetowych oraz na Allegro.pl.
Rewelacja ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, a także wielu festiwali filmowych na całym świecie. W roli głównej Sonia Braga ("Pocałunek kobiety pająka"). 

Clara, 65-letnia wdowa i emerytowana krytyczka muzyczna, przyszła na świat w tradycyjnej rodzinie w nadmorskim mieście Recife w północno-wschodniej Brazylii. Kobieta jest ostatnią rezydentką Aquariusa, oryginalnego dwupiętrowego budynku zbudowanego w latach 40. z przeznaczeniem dla kasy wyższej.

Wszystkie sąsiedzkie mieszkania zostały nabyte przez spółkę, które ma inne plany co do działki. Clara nie zamierza się jednak wyprowadzać, w związku z czym wikła się w zimną wojnę z deweloperem.

Napięcie spowodowane konfliktem burzy spokój bohaterki, ale także wytrąca ją z codziennej rutyny i wprawia w zadumę nad przeszłością i przyszłością.

NAGRODY I FESTIWALE:
2017 – Cezary 2017 – najlepszy film zagraniczny (nominacja)
2016 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes 2016 – Konkurs Główny, Queerowa Palma (nominacja), najlepsza aktorka, Sonia Braga (nominacja)
2017 – MFF w Palm Springs – najlepsza reżyseria (nagroda główna)
2017 - São Paulo Association of Art Critics Awards - najlepszy film (nagroda główna), najlepszy scenariusz (nagroda główna)
2016 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sydney – najlepszy film (nagroda główna)
2016 – Transatlantyk – najlepszy film fabularny (nagroda główna, Złota Arka)
2016 – Lima Film Festiwal – najlepszy film (nagroda główna), najlepsza aktora, Sonia Braga (nagroda główna)
2016 - Biarritz International Festival of Latin American Cinema - najlepsza aktora, Sonia Braga (nagroda główna), nagroda
specjalna jury
2016 - Havana Film Festival – Nagroda FIPRESCI dla najlepszego filmu
2016 – MFF w Monachium - konkurs główny
2016 – MFF w Zurichu - konkurs główny
2016 – MFF w Sydney – konkurs główny
2016 - Mar del Plata Film Festival - najlepsza aktora, Sonia Braga (nagroda główna), najlepszy film (nagroda główna)
2016 - World Cinema Amsterdam, najlepszy film (nagroda główna)