EFA 2017: "Komunia", "Dusza i ciało" oraz "Frantz" nominowane do tegorocznych europejskich Oscarów

Data publikacji: 06.11.2017
EFA 2017: Ogłoszono listę filmów nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. O statuetki powalczą również cztery tytuły dystrubowane w Polsce przez Aurora Films. Wśród nich, "Dusza i ciało" zdobywca tegorocznego Złotego Niedźwiedzia, "Komunia" polski dokument nagradzany na wielu światowych festiwalach, a także film francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki, Françoisa Ozona "Frantz".
Węgierski dramat "Dusza i ciało" nominowany jest do EFA 2017 aż w czterech kategoriach: najlepszy film, najlepszy scenariusz, najlpeszy reżyser oraz najlepsza aktorka. Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na ostatnim Berlinale „Dusza i ciało” to pierwszy od 18 lat film pełnometrażowy cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi. Obraz jest również oficjalnym węgierskim kandydatem do OSCARA 2018 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Polscy widzowie będą mogli go zobaczyć w kinach od 26 stycznia 2018. 

Dwie nominacje zdobył "Frantz" Françoisa Ozona, który zawalczy o statuetki: dla najlepszej aktorki oraz za najlepszy scenariusz. W kategorii najlepszy aktor walczyć będzie również Josef Hader, który otrzymał nominację za rolę pisarza Stefana Zweiga w filmie "Pożegnanie z Europą"

Na liście nominowanych znalazły się również polskie firmy, w tym uhonorowany wieloma nagrodami dokument "Komunia", który będzie walczył o statuetkę w kategorii najlepszy dokument europejski. 

Pełna lista nominowanych filmów znajduje się tutaj: https://www.europeanfilmawards.eu/en_EN/nomination-current 

Gala wręczenia Europejskich Nagród Filmowych odbędzie się 9 grudnia 2017 roku w Berlinie.