"Noc Walpurgi" na DVD

Data publikacji: 07.09.2017
Debiut filmowy Marcina Bortkiewicza od połowy września będzie dostępny na DVD. Płyty będzie można kupić w księgarniach internetowych oraz na Allegro.pl. Główną rolę kobiecą w filmie zagrała Małgorzata Zajączkowska, wybitna polska aktorka.
Akcja filmu Marcina Bortkiewicza toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert (Phillipe Tłokiński), umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę.

W "Nocy Walpurgi" główną rolę zagrała Małgorzata Zajączkowska, wybitna polska aktorka, która ma w dorobku udział w hollywoodzkich produkcjach, m.in. w "Strzałach na Broadway'u" w reżyserii Woody'ego Allena, występowała również u boku Glenn Close i Christophera Walkena. Artystka w "Nocy Walpurgi" we wspaniałym stylu powraca na duży ekran. Kreacja w filmie Marcina Bortkiewicza przyniosła jej nagrodę Jantara 2015 za główną rolę kobiecą na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".
W filmie, u boku Zajączkowskiej, zobaczymy Philippe'a Tłokińskiego, znanego z udziału w serialach "Przepis na życie" i "M jak Miłość".

Film został ciepło przyjęty przez krytyków oraz publiczność. Obraz uhonorowano między innymi pięcioma nagrodami na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" oraz dwiema nagrodami na Festiwalu Filmowym w Gdyni (Złoty Klakier dla najdłużej oklaskiwanego filmu oraz Nagroda Jury Młodych).