Oscary 2018: Trzy filmy Aurora Films walczą o nominacje w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny

Data publikacji: 09.10.2017
Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła pełną listę filmów, które ubiegają się o oscarowe nominacje w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Wśród kandydatów znalazły się trzy obrazy dystrybuowane w Polsce przez Aurora Films. Będzie je można zobaczyć w kinach już niebawem.
W tym roku o nominacje do Oscarów walczą aż 92 filmy. Polskim kandydatem jest "Pokot", który ma bardzo silną konkurencję. Wśród kandydatów znaleźli się m.in. "Happy End" Michaela Hanekego (Austria), "Najpierw zabili mojego ojca" Angeliny Jolie (Kambodża), "Thelma" Joachima Triera (Norwegia), "Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa (Rosja) oraz "The Square" Rubena Ostlunda (Szwecja), laureat Złotej Plamy w Cannes. Wśród kandydatów znalazły się również trzy filmy Aurora Films, które już niedługo będzie można zobaczyć w polskich kinach. 

Wśród filmów kandydujących do Oscara 2018 jest między innymi czeska "Kobieta z lodu", w reżyserii mistrza gatunku -  Bohdana Slamy. Film zdobył nagrodę jury na MFF Tribeca 2017. To błyskotliwa i oryginalna komedia romantyczna z życia ludzkich morsów. Obraz będzie mozna zobaczyć w kinach już od 3 listopada tego roku. 

Kandydatem do Oscara jest również  zdobywaca Złotego Niedźwiedzia, węgierski obraz "Dusza i ciało". To pierwszy od 18 lat film pełnometrażowy cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi. Kinowa premiera zaplanowana jest na 26 stycznia 2018. 

Trzecim filmem Aurora Films, który kandyduje do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny jest zdobywca Srebrnego Lwa na ostatnim festiwalu w Wenecji, izraelski obraz "Foxtrot", który będzie można zobaczyć w kinach już wiosną przyszłego roku. 

źródło: Onet.pl

Pełna lista kandydatów: http://film.onet.pl/wiadomosci/oscary-2018-najlepszy-film-nieanglojezyczny-walka-o-nominacje/kr3hnh