"Sam często sprawdzałem, czy mi nos nie rośnie." - Jarosław Boberek o "Pinokiu"

Data publikacji: 10.09.2013
Od 20 września w polskich kinach pojawi się filmowa wersja ulubionej dziecięcej bajki – „Pinokio” - kolorowa i pełna humoru, która oczaruje widzów w każdym wieku. W roli psa Alidoro usłyszymy Jarosława Boberka, który należy do czołówki polskich aktorów zajmujących się dubbingiem.

Aktor w filmie „Pinokio” zagrał psa Alidoro, przyjaciela Pinokia. Dzięki temu, że sam ma psa i może go często podpatrywać, łatwiej mu było się przygotować do roli. Boberek w filmie "Pinokio" głównie warczy i szczeka, dlatego obserwacja jego pupila była niezwykle przydatna. Zdradził również, że w dzieciństwie Pinokio był jego ulubieńcem. „Sam często sprawdzałem, czy mi nos nie rośnie” – dodał.

 Nowa wersja „Pinokia” to wyreżyserowana przez Enzo D’Alo klasyczna animacja 2D. To film, na który można zabrać nawet małe dzieci, wypełniony przepiękną muzyką symfoniczną autorstwa Lucio Dalli oraz intensywnymi kolorami rysunków autorstwa Lorenzo Mattotiego. Pełen olśniewających barw, fantazji i powietrza wizualny styl tej animacji to efekt czterech lat mrówczej pracy nad produkcją. Fantastyczna, iskrząca się kolorami adaptacja Enzo D'Alò trzyma się bardzo blisko oryginału, z sympatią i zrozumieniem śledząc przemianę Pinokia z nieznośnego, choć pełnego wdzięku pajacyka w przemiłego chłopca z sercem na dłoni. Ten „Pinokio” jest jednak daleki od moralizatorstwa – nie próbuje wkładać dzieciom do głowy, że powinny być posłuszne i grzeczne – raczej staje się opowieścią o przygodach i poszukiwaniu tego, co w życiu naprawdę ważne. Podkreśla też starą prawdę o tym, jak łatwo jest stracić wszystko, co bierzemy za pewnik. Mimo że wszyscy znamy historię Pinokia, dynamiczna narracja D'Alò wciąga widzów w każdym wieku w nową podróż wypełnioną wspaniałymi obrazami, niezapomnianą muzyką i mnóstwem serca. „Pinokio” to coś więcej niż rozrywka z multipleksu. To kino ponadczasowe, zawierające edukacyjne treści odpowiednie dla każdego malucha.

Film będzie wyświetlany wyłącznie w Sieci Kin Studyjnych w całej Polsce.