Jane Fonda i Geraldine Chaplin razem na ekranie w komedii "Zamieszkajmy razem"

Data publikacji: 13.02.2013
W najbliższy piątek, 15 lutego w polskich kinach pojawi się francuska komedia pt. „Zamieszkajmy razem”, w której zobaczymy dwie legendarne aktorki Jane Fondę i Geraldine Chaplin.

Jane Fonda to córka Henry’ego Fondy, była żona Rogera Vadima, legendarna odtwórczyni roli tytułowej w filmie „Barbarella”, zdobywczyni dwóch Oscarów za filmy „Klute” i „Coming Home”. Od wielu lat niestrudzenie propaguje zdrowy styl życia i ćwiczenia fizycznie, nic dziwnego, że od wielu lat jest twarzą firmy kosmetycznej L’Oreal.

Z kolei Geraldine Chaplin to córka Charlie Chaplina, jednego z najsłynniejszych reżyserów filmowych i chyba najbardziej rozpoznawalnych. Uderzająco podobna do ojca, znana z podobnego poczucia humoru, najbardziej znana jest dzięki roli w filmie Carlosa Saury pt. „Nakarmić kruki”. Mogliśmy też ją zobaczyć w filmie Pedro Almodovara pt. „Porozmawiaj z nią”, a ostatnio nawet w przeboju „Niemożliwe”.

Obie panie spotkały się na planie brawurowej komedii „Zamieszkajmy razem” >Jane Fonda gra piękną i niezależną Jeannie, zaś Geraldine Chaplin grzeczną i układną Annie. W filmie zobaczymy też innych gwiazdorów kina francuskiego: komika Pierre Richarda, Guy Bedos i Claude’a Richa. „Zamieszkajm razem” to historia grupy przyjaciół, którz znają się od ponad się od ponad czterdziestu lat. Mając na względzie swój podeszły wiek i wszystkie niedogodności, które się z nim wiążą, postanawiają zamieszkać razem. W ten sposób chcą się uchronić przed przymusową rozłąką i domem starców, gdzie byliby samotni i zdani na łaskę obcych osób. Wierzą, że razem są silniejsi i mogą sobie pomóc, kiedy nastaną ciężkie chwile. Z seniorami zamieszkuje student antropologii, który prowadzi badania na temat starości…

Reżyserem „Zamieszkajmy razem” jest Stéphane Robelin, który dowcipnie i lekko pokazał w swoim filmie niełatwy temat, jakim jest jesień życia. Powstała pokrzepiająca, ciepła i bardzo zabawna komedia o radości życia oraz o tym, że młodym można się czuć bez względu na wiek. Siłą „Zamieszkajmy razem” jest humor oraz brawurowe aktorstwo gwiazd światowego kina.