Plany repertuarowe (aktualizacja) Aurora Films

Data publikacji: 13.12.2013
W przyszłym roku za sprawą Aurora Films zobaczymy wiele wspaniałych europejskich filmów ostatniego sezonu, które szturmem zdobywają festiwale i przeglądy filmowe, a przede wszystkim bawią i wzruszają widzów na całym świecie.

Babcia Gandzia
premiera: 26.12.2013

Przewrotna komedia w oparach ... haszyszu!

„Babcia Gandzia” uwiodła publiczność i zdobyła nagrodę publiczności na Transatlantyk Festival Poznań oraz  na Festiwalu Filmowym w Lizbonie a pokazy kinowe we Francji zgromadziły już ponad milion widzów. W roli głównej wystąpiła Bernadette Lafont - muza nowofalowego reżysera Francois Truffaut.

Hannah Arendt
premiera 24.01.2014

Najbardziej znana feministyczna reżyserka Margarethe von Trotta o największej myślicielce XX wieku. Świetny scenariusz, rewelacyjna obsada (Barbara Sukowa, Julia Jentsch) sprawiły, że film został uznany przez światową krytykę za jedną z najlepszych biografii, która zbiera nagrody na międzynarodowych festiwalach. 

Matterhorn
premiera 7.02.2014

Film znalazł się w konkursie tegorocznego festiwalu Camerimage i podbił serca publiczności na MFF w Rotterdamie.  To piękna, wysublimowana opowieść o męskiej przyjaźni w komediowej formie.


Pozycja dziecka 
premiera 7.03.2014

Zwycięzca Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie 2013.
 „Pozycja dziecka” to film o patologicznej relacji matki i syna, o zachowaniu dzieci w stosunku do rodziców i odwrotnie, o rodzicach w taki czy inny sposób tracących swoje dzieci. W  tym filmie staramy się oddać różne stany umysłu, uczucia, tlące się w rodzinie konflikty, rozpaczliwe wybuchy, słowem: kawałek życia – w sposób możliwie autentyczny, jak w dokumencie. 

Czerwony i niebieski 
premiera 28.03.2014

Do szkoły średniej w Rzymie trafia na zastępstwo początkujący nauczyciel Giovanni Prezioso (Riccardo Scamarcio - pamiętany z głównej roli w komedii „Mine vaganti. O miłości i makaronach”). Pełen dobrych chęci i wiary w uczniów chciałby być dla swoich wychowanków niczym Robin Williams w „Stowarzyszeniu umarłych poetów”. Jednak zamiast zarażać ich miłością do kultury i sztuki musi zmierzyć się z obojętnością klasy -  konglomeratu imigrantów, dzieciaków z problemami i dorastających dziewcząt. 

Oh Boy
premiera 25.04.2014

Debiut Jana Ole Gerstera został świetnie przyjęty przez niemieckich widzów i sprzedany do regularnej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych. „Oh Boy!” jest laureatem prestiżowych German Film Awards – „niemieckich Oscarów” – w sześciu kategoriach: Najlepszy Fabularny Film Pełnometrażowy, Najlepszy Scenariusz, Najlepszy Reżyser, Najlepsza Pierwszoplanowa Rola Męska (Tom Schilling), Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska (Michael Gwisdek) i Najlepsza Ścieżka Dźwiękowa.

„Ta lekka komedia jest pełna zabawnych momentów, dowcipnych obserwacji i ciętych dialogów. „Oh Boy!” ma wiele wspólnego zarówno z epizodami z „Kronik Seinfelda”, co z neurotycznym stylem Woody’ego Allena.”
 
Natalie Salvo, The Au Review