Aurora Films wprowadzi do kin najnowszy film Francois Ozona

Data publikacji: 19.07.2021
Pokazywany w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Cannes film "WSZYSTKO POSZŁO DOBRZE" ("Everything Went Fine") w reżyserii jednego z najlepszych francuskich twórców Francois Ozona, trafi do polskich kin dzięki Aurora Films. Główne role w filmie zagrali Sophie Marceau oraz Andre Dussollier.
Film oparty jest na autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim, przyjaciólki Ozona, z którą reżyser wielkokrotnie pracował przy swoich produkcjach. Bernheim zmarła w 2017 roku. Na konferencji w Cannes, Ozon powiedział, że film powstał nie jako manifest światopoglądowy a jako hołd złożony zmarłej przyjaciólce.

"To co przyciągnęło mnie w tej historii była niezwykła relacja córki z ojcem. Pozostałe sprawy były drugorzędne. Chciałem pokazać, z czym musiała zmagać się bohaterka i jak trudne było dla niej przejście przez cały proces eutanazji, która jest we Francji zabroniona. Film nie opowiada się ani za ani przeciw eutanazji. Prezentuje bardzo osobistą historię i skłania widza do zadania sobie pytania dotyczącego życia i śmierci." - powiedział w Cannes reżyser. 

"Wszystko poszło dobrze" opowiada historię 85-letni André oraz jego córki Emmanuèle. Opowieść rozpoczyna się w momencie kiedy mężczyzna przechodzi rozległy udar, a rokowania na pełne wyzdrowienie są nikłe. Dla pełnego życia Andre to wyrok. Choć córka cały czas czuwa przy jego łóżku, opiekuje się nim niemalże 24 godziny na dobę, Andre nie może pogodzić się z tym co go spotkało. Chory i na wpół sparaliżowany prosi Emmanuèle, by pomogła mu zakończyć życie. Ale jak można spełnić taką prośbę, skoro jest to twój własny ojciec? 

Film trafi do kin w 2022 roku. A jeszcze w tym roku będzie pokazany na wybranych festiwalach filmowych.