"Biec w stronę Ty" razem z "To tylko wiatr" w kinach od 7 grudnia

Data publikacji: 21.11.2012
7 grudnia w polskich kinach pojawi się 30-minutowy film Hanki Brulińskiej pt. „Biec w stronę Ty”. Film będzie można obejrzeć przed wybranymi seansami filmu „To tylko wiatr” Bence’a Fliegaufa w kinach w całej Polsce. To jeden z nielicznych przypadków, gdy film 30-minutowy trafia na duże ekrany. „Biec w stronę Ty” jak najbardziej na to zasługuje. Dystrybutor filmu „To tylko wiatr” (Aurora Films) wspierając twórczość debiutantów zdecydował się udostępnić film Hanki Brulińskiej jak najszerszej publiczności.
„Biec w stronę Ty” jest zapisem zmagań człowieka z samym sobą, ze swoją historią i bagażem życiowych doświadczeń, ale jednocześnie daje odpowiedź gdzie szukać oparcia i siły. Okazuje się bowiem, że najważniejszy związek człowiek tworzy z samym sobą i moment uświadomienia sobie tego, jest już zwycięstwem.  Dzięki temu każdy  nas może odnaleźć cząstkę własnej duszy w historii przedstawionej przez reżyserkę.

Główna bohaterka – Irma – zmaga się ze swoją przeszłością i teraźniejszością. Czas rzeczywisty i miniony są w filmie ze sobą silnie splecione. Obrazy z dzieciństwa, przełomowe wydarzenia dojrzałego życia i w końcu alegoryczny bieg przez las będący odzwierciedleniem stanu emocjonalnego Irmy stają się psychologicznym studium kobiecej duszy.


Niezwykła wrażliwość Irmy – pisarki, ma swoje odzwierciedlenie w wyrazistej poetyce filmu, wypełnioną symboliką i nadrealizmem. Każdy promień słońca, każdy szelest czy takt muzyki oddziałują na zmysły widza. Do ostatniej minuty filmu reżyserka hipnotyzuje i przenosi do świata metafizyki, za sprawą onirycznego utworu zespołu Maja Olenderek Ensemble. Głos wokalistki otula drgania duszy, które wywołuje w widzach film „Biec w stronę Ty”.

W roli głównej zobaczymy Dagmarę Ziaję, partneruje jej Lesław Żurek. Film wyprodukował Piotr Kotowski, twórca festiwalu w Zwierzyńcu, zaś scenariusz został nagrodzony przez Lubelski Fundusz Filmowy, otrzymując dofinansowanie na produkcję. Zdjęcia powstawały w Lublinie, Puławach i Wąwolnicy.