"Przebaczenie krwi" od piątku w kinach studyjnych

Data publikacji: 26.04.2012
Film „Przebaczenie krwi“ w reżyserii Joshua Marstona będzie można zobaczyć już od piątku w kinach studyjnych w całej Polsce.

Kina premierowe:

- Warszawa – Kino Wisła

- Warszawa – Kino Luna

- Warszawa – Kino Femina

- Katowice – Kino Światowid

- Łódź – Kino Polonia

- Łódź – Kino Charlie

- Poznań – Kino Muza

- Bytom – Bytomskie Centrum Kultury

- Nowy Sącz – Kino Sokół

 

Od 4 maja również w kinie Oświęcim – Oświęcimskie Centrum Kultury.

 

Nik i Rudina są rodzeństwem. On ma siedemnaście lat i jest w ostatniej klasie liceum. Po szkole chce otworzyć kafejkę internetową. Ona, choć o dwa lata młodsza, już myśli o studiach. Jednak świat nastolatków już wkrótce się zawali.

Ich ojciec bierze udział w sąsiedzkiej kłótni, w czasie której ginie człowiek. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i ucieka z miasteczka. Zgodnie z zasadami Kanunu, lokalnego prawa uświęconego tradycją, rodzina zamordowanego może krwawo zemścić się teraz na dowolnym mężczyźnie z rodziny mordercy, jeśli ten opuści dom. Nik skazany jest więc na przymusowe zamknięcie, a na Rudinę spada obowiązek utrzymania rodziny. Dziewczyna szybko oswaja się z nową sytuacją, ale sfrustrowany chłopak chce sam rozwiązać sprawę. Nawet za cenę życia.

„Przebaczenie krwi” to najnowszy film Joshuy Marstona, twórcy słynnego „Maria łaski pełna”. Jego premiera miała miejsce w konkursie głównym festiwalu w Berlinie, gdzie uznawany był obok „Rozstania” i „Konia turyńskiego” za najlepszy film imprezy i otrzymał tam Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz. „Przebaczenie krwi” było także oficjalnym kandydatem Albanii do Oscara. Jednak Amerykańska Akademia Filmowa zdyskwalifikowała tytuł, bo cześć ekipy i sam reżyser są... Amerykanami. 

            Srebrny Niedźwiedź za scenariusz - MFF Berlin 2011 

Zwiastuny: