Lutowe premiery od Aurora Films: Fukushima, moja miłość, Nauczycielka i Praktykant

Data publikacji: 31.01.2017
W lutym na polskich ekranach zagoszczą 3 wyjątkowe filmy, których dystrybutorem jest Aurora Films. Warto więc już teraz zarezerwować sobie czas na wizytę w kinie.
  • „Fukushima, moja miłość” - premiera 3 lutego

Nowy film Doris Dörrie, cenionej m.in. za obrazy „Nadzy” oraz „Hanami – kwiat wiśni”, to historia młodej Niemki, która wyjeżdża do dotkniętej licznymi klęskami Fukushimy i zaprzyjaźnia się tam ze straszą Japonką. Dwie tak bardzo różniące się od siebie kobiety nawiązują jednak więź, która pozwala im na wspólne stawienie czoła duchom przeszłości. Film ten został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2016 roku (Heiner Carow Prize za promocję niemieckiego kina w sekcji Panorama) i był nominowany do Niemieckich Nagród Filmowych 2016. Na polskich ekranach pojawi się już 3 lutego!


  • „Nauczycielka” - premiera 10 lutego 

Bratysława, rok 1983, podmiejska szkoła. Prowincjusze wiodą względnie poukładane życie do czasu, gdy nowa nauczycielka zaczyna... wywracać je do góry nogami. W tej roli znakomita Zuzana Mauréry, która za swoją kreację zdobyła nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach w 2016 roku. Przejmujące, ale też niepozbawione humoru dzieło Jana Hřebejka, jednego z najwybitniejszych czeskich reżyserów, trafi do kin 10 lutego!


  • „Praktykant” - premiera 24 lutego

Niełatwy temat kary śmierci, a do tego mroczna tajemnica z przeszłości... Najnowszy film Boo Junfenga, obsypanego nagrodami za „Zamek z piasku”, to opowieść o 28-latku, który znajduje zatrudnienie w malezyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Tam zwraca na niego uwagę więzienny kat. Dlaczego? Warto wybrać się do kina po premierze 24 lutego i dać się wciągnąć w tę historię zgrabnie balansującą na pograniczu dramatu i thrillera.