Aktualności

10.11.2020

FILMY AURORA FILMS NOMINOWANE DO EUROPEJSKICH NAGRÓD FILMOWYCH"

Europejska Akademia Filmowa dziś w południe podała listę filmów nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Wśród nich znalazły się aż cztery filmy dystrybuowane w Polsce przez Aurora Films, które otrzymały w sumie dziewięć nominacji w pięciu kategoriach. "Martin Eden", "Nadzieja", "Undine", "Złe baśnie" to obrazy, które będą walczyć o nagrody. Zwycięzców poznamy 12 grudnia.

19.08.2020

Filmy Aurora Films zawalczą o Europejskie Nagrody Filmowe 2020

Europejska Akademia Filmowa podała pierwsze 32 tytuły filmów, które znalazły się na tzw. short liście do nominacji do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Wśród nich są także filmy, które w Polsce dystrybuuje Aurora Films: Undine, Złe baśnie, Martin Eden oraz Nadzieja. Druga część listy zostanie podana we wrześniu.

06.07.2020

Filmy Aurora Films z nagrodami Nastri d’Argento

6 lipca rozdano najstarsze włoskie nagrody filmowe Nastri d’Argento (Srebrne Taśmy). Wśród laureatów znalazły się filmy dystrybuowane przez Aurora Films. Najlepszym filmem uznano "Złe baśnie" w reżyserii Damiano i Fabio D’Innocenzo. Obraz został wyróżniony w sumie w sześciu kategoriach. Z kolei najnowszy film Ferzana Özpetka otrzymał cztery statuetki, m.in. dla najlepszej aktorki i za najlepszą piosenkę. Oba filmy Aurora wprowadzi do kin jeszcze w tym roku.

01.03.2020

Zdobywca Złotego Niedźwiedzia 2020 w dystrybucji Aurora Films

W sobotę, 29 lutego ogłoszono zwyciezców 70. Festiwalu Filmowego w Berlinie. Nagrodę główną, Złotego Niedźwiedzia otrzymał irański dramat "There Is No Evil". Reżserem filmu jest Mohammad Rasoulof, którego obrazy są zakazane w Iranie, a on sam jest od wielu lat prześladowany przez władze. W Polsce widzowie bedą mogli zobaczyć film dzięki Aurora Films, która jest jego polskim dystrybutorem. Obraz wejdzie do kin w drugiej połowie 2020 roku.

29.02.2020

"Nadzieja" z nagrodą Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego

Norweski dramat "Nadzieja", w którym jedną z głównych ról gra Stellan Skarsgård, zdobył na MFF w Berlinie nagrodę Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć film już w maju tego roku.

02.12.2019

"Błąd systemu" z nagrodą główną na Forum Kina Europejskiego CINERGIA

29 listopada podczas Gali zakończenia Forum Kina Europejskiego CINERGIA wręczono nagrody dla zwycięzców. Niemiecki dramat "Błąd systemu" otrzymał nagrodę główną dla najlepszego filmu europejskiego a także nagrodę publiczności. Film trafi do kin już 24 stycznia przyszłego roku.

27.11.2019

"Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia" laureatem LUX Prize - filmowej nagrody Parlamentu Europejskiego!

Macedoński komediodramat "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia" otrzymał prestiżową nagrodę LUX Prize 2019. Parlament Europejski przyznaje Nagrodę Filmową Lux co roku, żeby wspierać produkcję i dystrybucję europejskich filmów, skłaniać do refleksji o bieżących problemach politycznych i społecznych oraz celebrować kulturę europejską.

14.11.2019

"Błąd systemu" z dwoma nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych!!!

"BŁĄD SYSTEMU", debiut fabularny Nory Fingscheidt, z dwoma nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych - w kategoriach najlepszy film oraz najlepsza aktorka. Obraz został już doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, jest także niemieckim kandydatem do OSCARA. W polskich kinach będzie go można obejrzeć od 24 STYCZNIA 2020!

20.10.2019

"Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia" zwycięzcą 13. All About Freedom Festival

W sobotę, 19 października, ogłoszono zwycięzcę tegorocznej edycji festiwalu All About Freedom. Za najlepszy film uznano komediodramat "Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia", w reżyserii Teony Strugar Mitevskiej z Macedonii. Aurora wprowadza obraz do kin już 25 października.

19.07.2019

Publiczność Festiwalu TRANSATLANTYK trzeci raz z rzędu doceniła film Aurora Films

Zwycięzcą tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego TRANSATLANTYK został niemiecki dramat "BŁĄD SYSTEMU", w reżyserii Nory Fingscheidt. Tym samym publiczność festiwalu doceniła trzeci raz z rzędu, film dystrybuowany przez Aurora Films. W ubiegłych latach zwycięzcami były "50 wiosen Aurory" (2017 r.) i "Młodość Astrid" (2018 r.). Dystrybutor postanowił w tym roku także połowę nagrody przeznaczyć na cele charytatywne. Tym razem 20 000 PLN zostanie przekazanych Fundacji Centrum Praw Kobiet.