Aktualności

18.12.2018

OSCARY 2019: "Komunia", "Płomienie" oraz "Granica" na shortliście

W nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu Akademia Filmowa ogłosiła shortlisty do Oscarów w dziewięciu kategoriach. Trzy filmy Aurora Films znalazły się również wśród kandydatów do nominacji. W kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny znalazły się "Płomienie", "Komunia" ma szansę na nominację w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, a "Granica" za Najlepszą Charakteryzację. Nominacje do 91. Oscarów zostaną ogłoszone 22 stycznia.

23.10.2018

PŁOMIENIE zdobyły koreańskiego Oscara dla Najlepszego Filmu

W poniedziałek, 22 października w Seulu odbyła się ceremonia wręczenia nagród Grand Bell Awards, koreańskiego odpowiednika Oscarów. Film "Płomienie" otrzymał statuetkę dla Najlepszego Filmu.

22.10.2018

SZCZĘŚLIWY LAZZARO z nagrodą główną na MFF w Chicago

Wczoraj wieczorem odbyła się Gala wręczenia nagród 54. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Chicago. Nagroda główna - Złoty Hugo - powędrowała do włoskiego filmu "Szczęśliwy Lazzaro", który został nagrodzony za wyjątkowo poetycki język filmowy.

21.08.2018

Osiem filmów Aurora Films powalczy o Europejskie Nagrody Filmowe

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę 49 tytułów, które będą w tym roku rywalizowały o Europejskie Nagrody Filmowe. W tym gronie znalazło się aż osiem filmów dystrybuowanych w Polsce przez Aurora Films. Wśród nich: "Fokstrot", "Szczęśliwy Lazzaro", "Granica" (Border) czy "Utoya, 22 lipca".

20.07.2018

"Młodość Astrid" z Nagrodą Publiczności na Transatlantyku. Połowa nagrody pieniężnej przekazana zostanie na cele charytatywne.

Dzisiaj wieczorem odbyła się gala zamknięcia ósmej edycji festiwalu Transatlantyk w Łodzi. Film w dystrybucji Aurora Films kolejny raz zdobył Nagrodę Publiczności - Transatlantyk Festival Distribution Award. Tym razem festiwalowicze docenili szwedzki film "MŁODOŚĆ ASTRID" w reżyserii Pernille Fischer Christensen. Połowę otrzymanej nagrody pieniężnej, Aurora Films zdecydowała się przekazać Polskiej Akcji Humanitarnej, której prezes Janina Ochojska, została laureatką Transatlantyk Glocal Hero Award. Nagrody przyznawanej osobom, których lokalne i globalne działania kształtują oblicze współczesnego świata.

07.06.2018

"Płomienie" najwyżej w historii ocenionym filmem w CANNES

Nowy film wybitnego koreańskiego reżysera Chang-donga Lee jest najwyżej, w historii, ocenionym filmem w canneńskim wydaniu Screen Daily (3.8/4), do tej pory najwyższą ocenę miał niemiecki "Toni Erdmann". Obraz prezentowany był w Konkursie Głównym 71. MFF w Cannes. „Płomienie” to luźna adaptacja opowiadania „Bad Burning” Harukiego Murakamiego. Po pokazie premierowym w Cannes spotkał się z wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciem krytyków i został uhonorowany FIPRESCI. Reżyser specjalnie dla tego projektu powrócił z emerytury.

09.03.2018

Zdobywca pięciu CEZARÓW "Do zobaczenia w zaświatach" filmem Otwarcia WIOSNY FILMÓW 2018

Podczas ostatniej Gali wręczenia Cezarów, która odbyła się 2 marca, obraz "Do zobaczenia w zaświatach" został uhonorowany aż pięcioma statuetkami Cezara, w tym nagrodą dla najlepszego reżysera. Film w reżyserii Alberta Dupontela uświetni Otwarcie 24. edycji warszawskiego Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, które odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku.

01.02.2018

CEZARY 2018: trzy filmy Aurora Films z nominacjami

31 stycznia w Paryżu ogłoszono nominacje do Cezarów 2018 zwanych francuskimi Oscarami. Na trzynaście statuetek ma szansę widowiskowy komediodramat "Do zobaczenia w zaświatach", który Aurora Films wprowadzi latem do kin. W kategorii Najlepszy Film Zagraniczny o nagrodę powalczy, pokazywany w grudniu w polskich kinach obraz "Morderstwo w hotelu Hilton". Natomiast w kategorii Najbardziej Obiecująca Aktorka znalazła się Laetitia Dosch, odwórczyni głównej roli w filmie "Paryż i dziewczyna", który wejdzie do polskich kin jeszcze w tym roku.

23.01.2018

OSCARY 2018: "Dusza i ciało" z nominacją!

Dzisiaj ogłoszono nominacje do tegorocznych Oscarów. Wśród nominowanych w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, znalazł się węgierski obraz "Dusza i ciało", który od najbliższego piątku będzie można oglądać w polskich kinach.

16.12.2017

OSCARY 2018: "Dusza i ciało" oraz "Fokstrot" na tzw. shortliście w kategorii Najlepszy Film Nieangielskojęzyczny.

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę dziewięciu filmów, które znalazły się na shortliście do Oscara 2018 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Wśród nich aż dwa tytuły Aurora Films - węgierski "Dusza i ciało" oraz izraelski "Fokstrot".