Aktualności

01.12.2017

Film "Droga Aszera" Matana Yaira zdobył Kamerę Dawida

Film fabularny "Droga Aszera" Matana Yaira oraz dokument "Park uchodźców" Betha Kruvanta zdobyły w tym roku Kamery Dawida - najważniejsze nagrody 15. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej - podano w czwartek.

19.11.2017

"Dusza i ciało" oraz "Sweet Country" wygrywają Camerimage 2017

W sobotę, 18 listopada ogłoszono wyniki festiwalu Camerimage. Złotą Żabę w konkursie głównym, zdobył węgierski film "Dusza i ciało". Przyznaną po raz pierwszy na Camerimage nagrodę FIPRESCI otrzymał oryginalny australijski western "Sweet Country".

17.11.2017

"Mężczyzna imieniem Ove" na DVD

Najlepsza europejska komedia 2016, nominowana w dwóch kategoriach do OSCARÓW 2017, została właśnie wydana na DVD. Płyty od piątku 17 listopada, można kupić w księgarniach internetowych oraz na Allegro.pl.

06.11.2017

"Aquarius" z rewelacyjną Sonią Bragą już na DVD

"Aquarius" z rewelacyjną Sonią Bragą został właśnie wydany na DVD. Płyty od piątku 3 listopada, można kupić w księgarniach internetowych oraz na Allegro.pl.

06.11.2017

EFA 2017: "Komunia", "Dusza i ciało" oraz "Frantz" nominowane do tegorocznych europejskich Oscarów

EFA 2017: Ogłoszono listę filmów nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. O statuetki powalczą również cztery tytuły dystrubowane w Polsce przez Aurora Films. Wśród nich, "Dusza i ciało" zdobywca tegorocznego Złotego Niedźwiedzia, "Komunia" polski dokument nagradzany na wielu światowych festiwalach, a także film francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki, Françoisa Ozona "Frantz".

09.10.2017

Oscary 2018: Trzy filmy Aurora Films walczą o nominacje w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła pełną listę filmów, które ubiegają się o oscarowe nominacje w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Wśród kandydatów znalazły się trzy obrazy dystrybuowane w Polsce przez Aurora Films. Będzie je można zobaczyć w kinach już niebawem.

07.09.2017

"Noc Walpurgi" na DVD

Debiut filmowy Marcina Bortkiewicza od połowy września będzie dostępny na DVD. Płyty będzie można kupić w księgarniach internetowych oraz na Allegro.pl. Główną rolę kobiecą w filmie zagrała Małgorzata Zajączkowska, wybitna polska aktorka.

05.06.2017

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" już na DVD

Przebój polskich kin z rewelacyjną rolą Kasi Smutniak, został właśnie wydany na DVD. Płytę z filmem można kupić w księgarniach internetowych oraz na Allegro.pl. "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" otrzymał wiele nagród na światowych festiwalach filmowych, w tym nagrody David di Donatello - nazywane włoskimi Oscarami - dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari.

21.04.2017

"Mężczyzna imieniem Ove" laureatem Nagrody Publiczności 23. edycji WIOSNY FILMÓW

Publiczność 23. Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, który od 2 do 9 kwietnia odbywał się w warszawskim kinie Praha, wybrała najlepszy film tegorocznej edycji. Nagroda Publiczności trafiła do szwedzkiej komedii pt. "Mężczyzna imieniem Ove" w reżyserii Hannesa Holma.

21.03.2017

Film "KOMUNIA" Anny Zameckiej z Orłem 2017 za najlepszy dokument

20 marca w Teatrze Polskim w Warszawie po raz 19. w historii rozdano Polskie Nagrody Filmowe Orły 2017. Film "Komunia", który był nominowany w trzech kategoriach, zdobył statuetkę w kategorii Najlepszy film dokumentalny.