Aktualności

13.03.2017

"Kwiat wiśni i czerwona fasola" już na DVD

"KWIAT WIŚNI I CZERWONA FASOLA" (An) to ekranizacja bestsellerowej japońskiej powieści Duriana Sukegawy, która była pokazywana w polskich kinach w ubiegłym roku w wakacje. Obraz reżyserki słynnego „Lasu w żałobie” Naomi Kawase jest niezwykle ciepłą opowieścią o tym co w życiu jest naprawdę ważne. Film już można kupić na DVD!

08.02.2017

3 nominacje do Orłów 2017 dla dokumentu Komunia!

We wtorek, 7 lutego, ogłoszona została lista filmów oraz twórców nominowanych do nagród Polskiej Akademii Filmowej. Aż trzy nominacje do Orłów 2017 zdobył dokument „Komunia”!

31.01.2017

Lutowe premiery od Aurora Films: Fukushima, moja miłość, Nauczycielka i Praktykant

W lutym na polskich ekranach zagoszczą 3 wyjątkowe filmy, których dystrybutorem jest Aurora Films. Warto więc już teraz zarezerwować sobie czas na wizytę w kinie.

26.01.2017

CEZARY 2017: Aż 11 nominacji dla filmu dystrybuowanego przez Aurora Films.

Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej ogłosiła nominacje do swoich dorocznych nagród, Cezarów - zwanych francuskimi Oscarami. Najwięcej nominacji, bo aż po 11, otrzymały "Frantz"- dystrybuowany przez Aurora Films oraz "Elle". Wśród nominowanych również inne filmy, które Aurora pokaże w tym roku. Laureatów Cezarów 2017 poznamy 24 lutego.

24.01.2017

"Mężczyzna imieniem Ove" oraz "Fuocoammare. Ogień na morzu" z nominacjami do Oscarów 2017!

Dwa filmy w dystrybucji Aurora Films z nominacjami do Oscarów 2017! "Mężczyzna imieniem Ove" oraz "Fuocoammare. Ogień na morzu" powalczą w tym roku o statuetki Oscara. Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła we wtorek, 24 stycznia nominacje do Oscarów. Dwa filmy w dystrybucji Aurora Films powalczą również o statuetki Oscara - to "Mężczyzna imieniem Ove", który będzie mieć polską premierę 14 lipca oraz dokument "Fuocoammare. Ogień na morzu", pokazywany w kinach jesienią ubiegłego roku.

20.01.2017

Nie jestem bohaterem. Burghart Klaussner nie tylko o roli Fritza Bauera [WYWIAD]

Zawsze uważałem, że aktor bardziej przypomina psychologa niż naukowca – Burghart Klaussner opowiada o swojej roli w filmie "Fritz Bauer kontra państwo", o tropieniu nazistów oraz o wpływie Maja ‘68 na niemieckie społeczeństwo. Film w polskich kinach można oglądać od 20 stycznia 2017.

02.01.2017

Kasia Smutniak. Polka we włoskim filmie "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"[WYWIAD]

Od lat mieszka we Włoszech. Jako modelka pojawiała się na łamach "Elle" i "Vogue'a", była muzą Giorgia Armaniego. Kasia Smutniak zagrała w blisko trzydziestu międzynarodowych produkcjach, ma na koncie role u braci Taviani i występy u boku Johna Travolty.

09.03.2016

"Na skrzyżowaniu wichrów" - wywiad z reżyserem Marttim Helde

11 marca wchodzi do kina obsypany nagrodami, estoński film “Na skrzyżowaniu wichrów”. Zapierający dech zupełnie nietypowy obraz, który w wyjątkowo artystyczny sposób przedstawia czasy i historie z lat 40. XX wieku.

03.03.2016

YONA - wywiad z NAOMI LEVOV w K-MAG

Yona Wallach: najpierw poetka, potem kobieta. O buncie, niezrozumieniu i aborcji. Magazyn K-MAG rozmawia z Naomi Levov, która w filmie “Yona” wcieliła się w słynną pisarkę.

03.02.2016

UMRIKA - wywiad z reżyserem

PRASHANT NAIR: PRZYWRÓCIĆ EMIGRACJI LUDZKI ASPEKT. Wywiad z reżyserem indyjskiego filmu "Umrika", który wchodzi do kin studyjnych w całej Polsce, 5 lutego. Ramakant żyje w małej wiosce w Indiach, której życie toczy się wokół tradycji i szacunku dla więzi rodzinnych. Kiedy jego brat wyjeżdża do “ziemi obiecanej” - Ameryki - i po długim czasie zaczynają przychodzić od niego kolejne ilustrowane zdjęciami listy, amerykańskie prezenty, informacje o niezwykłym i pełnym możliwości życiu Amerykanów, Rama zaczyna marzyć o Umrice tak, jak wcześniej jego brat. Czy to historia prawdziwa? Czy Indusi naprawdę tak dramatycznie chcą wyrwać się ze swojego kraju do “lepszego świata”? Ile lat myśli młodego Ramy czy Udaia krążą wokół emigracji, zanim w końcu podejmie ten ostateczny krok? O Indiach, tradycjach, niezrozumiałej fascynacji Bollywood i trudnym życiu Ramy rozmawia Jadwiga Marchwica, z portalu etnosystem.pl z reżyserem filmu “Umrika” - Prashantem Nairem.