Aktualności

11.12.2014

Film "Viviane chce się rozwieść" nominowany do Złotych Globów

Nominacje w kategorii Najlepszy Film Nieanglojezyczny otrzymał film „Viviane chce się rozwieść” - w kinach od 20 lutego 2015.

14.11.2014

"Droga krzyżowa" na otwarcie Tygodnia Filmu Niemieckiego we Wrocławiu

W piątek, 14 listopada o godz. 19.00 we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu "Droga krzyżowa" Dietricha Bruggemanna, nagrodzonego na tegorocznym Berlinale Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz i nagrodą jury ekumenicznego. "Droga krzyżowa" pojawi się w kinach 26 grudnia. Dzisiejszy pokaz otwiera Tydzień Filmu Niemieckiego we Wrocławiu.

13.11.2014

"Czarny węgiel, kruchy lód" przedpremierowo w Kinotece

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie film Diao Yinana pt. "Czarny węgiel, kruchy lód" zostanie przedpremierowo pokazany w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 w warszawskim kinie Kinoteka w ramach weekendowego śniadania filmowego "Jedenastki w Kinotece". "Czarny węgiel, kruchy lód" pojawi się w polskich kinach dopiero za ponad dwa miesiące, 23 stycznia 2015 roku.

05.11.2014

Filmowe "Jedenastki w Kinotece"

Jedenastka to magiczna liczba. W numerologii uznawana za wibrację mistrzowską, a osoby mające jedenastkę w swoim profilu charakteryzują się wyjątkową osobowością o niespotykanych zaletach duchowych. W piłce nożnej jedenastka określa ilość piłkarzy na boisku w trakcie meczu. Jedenastu zwycięzców. Jedenastka ma wiele zalet, ma w sobie charyzmę i siłę przyciągania, które zainspirowały warszawskie kino KINOTEKA do stworzenia nowego, magnetycznego cyklu filmowego. Cykl ruszy 8 listopada pod hasłem „Jedenastki w Kinotece”. W każdy dzień weekendu, w soboty i niedziele o godz. 11.00 będzie można zobaczyć doskonałe w każdym calu filmy w promocyjnej cenie 11 złotych. Do wyboru będą trzy filmy do obejrzenia w kinie oraz jeden do zabrania do domu na DVD.

03.11.2014

"Duży zeszyt" - najlepszy film MFF w Karlowych Warach w kinach od 7 listopada

Już od 7 listopada w polskich kinach pojawi się najlepszy film Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach oraz węgierski kandydat do Oscara - "Duży zeszyt" w reżyserii Jánosa Szásza.

20.10.2014

"Hannah Arendt" wkrótce na DVD

"Hannah Arendt" - filmowa biografia słynnej myślicielki na DVD

14.10.2014

"Mój kuzyn Zoran" w kinach od piątku

Nagrodzona przez publiczność Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji komedia "Mój kuzyn Zoran", pojawi się w polskich kinach już w najbliższy piątek.

02.10.2014

"La strada" Felliniego w kinach od 10 października

Nieśmiertelne dzieło Federico Felliniego ponownie na polskich ekranach!

10.09.2014

"Serce lwa" w kinach od piątku

Od piątku, 12 września w polskich kinach pojawi się film, który z miejsca zdobywa serce każdego, kto go zobaczy. Chodzi o fińskie "Serce lwa", którego bohaterem jest mały chłopiec z burzą kasztanowych loków. Obraz okazał się wielkim przebojem fińskich kin, pobijając takie filmy jak "Grawitacja" i "Thor: mroczny świat". "Serce lwa" to poruszająca historia o przekraczaniu uprzedzeń na tle rasowym i klasowym w przewrotny i prowokacyjny sposób wyreżyserowana przez jednego z najbardziej utytułowanych fińskich reżyserów - Dome Karukoskiego. W 2013 roku Karukoski został uznany przez Variety za jedno z ciekawszych nazwisk roku - "Directors to Watch". "Serce lwa" to jego piąty film w dorobku.