Aktualności

16.12.2014

Zwycięzcy festiwali w Berlinie i Wenecji wkrótce w kinach

Już niedługo w polskich kinach pojawią się trzy filmy uhonorowane głównymi nagrodami na festiwalach filmowych w Berlinie i Wenecji. 26 grudnia br. widzowie zobaczą nagrodzoną Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale "Drogę krzyżową". Na 23 stycznia zaplanowana jest premiera chińskiego kryminału noir pt. "Czarny węgiel, kruchy lód", który w Berlinie zdobył główną nagrodę, czyli Złotego Niedźwiedzia. Drugą nagrodę - Srebrnego Niedźwiedzia otrzymał również odtwórca roli głównej w filmie, Liao Fan. Z kolei 6 lutego 2015 w kinach pojawi się głośny dokument Gianfranco Rosiego "Rzymska aureola", wyróżniony Złotym Lwem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Dystrybutorem wszystkich trzech filmów jest Aurora Films.

11.12.2014

Film "Viviane chce się rozwieść" nominowany do Złotych Globów

Nominacje w kategorii Najlepszy Film Nieanglojezyczny otrzymał film „Viviane chce się rozwieść” - w kinach od 20 lutego 2015.

14.11.2014

"Droga krzyżowa" na otwarcie Tygodnia Filmu Niemieckiego we Wrocławiu

W piątek, 14 listopada o godz. 19.00 we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu "Droga krzyżowa" Dietricha Bruggemanna, nagrodzonego na tegorocznym Berlinale Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz i nagrodą jury ekumenicznego. "Droga krzyżowa" pojawi się w kinach 26 grudnia. Dzisiejszy pokaz otwiera Tydzień Filmu Niemieckiego we Wrocławiu.

13.11.2014

"Czarny węgiel, kruchy lód" przedpremierowo w Kinotece

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie film Diao Yinana pt. "Czarny węgiel, kruchy lód" zostanie przedpremierowo pokazany w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 w warszawskim kinie Kinoteka w ramach weekendowego śniadania filmowego "Jedenastki w Kinotece". "Czarny węgiel, kruchy lód" pojawi się w polskich kinach dopiero za ponad dwa miesiące, 23 stycznia 2015 roku.

05.11.2014

Filmowe "Jedenastki w Kinotece"

Jedenastka to magiczna liczba. W numerologii uznawana za wibrację mistrzowską, a osoby mające jedenastkę w swoim profilu charakteryzują się wyjątkową osobowością o niespotykanych zaletach duchowych. W piłce nożnej jedenastka określa ilość piłkarzy na boisku w trakcie meczu. Jedenastu zwycięzców. Jedenastka ma wiele zalet, ma w sobie charyzmę i siłę przyciągania, które zainspirowały warszawskie kino KINOTEKA do stworzenia nowego, magnetycznego cyklu filmowego. Cykl ruszy 8 listopada pod hasłem „Jedenastki w Kinotece”. W każdy dzień weekendu, w soboty i niedziele o godz. 11.00 będzie można zobaczyć doskonałe w każdym calu filmy w promocyjnej cenie 11 złotych. Do wyboru będą trzy filmy do obejrzenia w kinie oraz jeden do zabrania do domu na DVD.

03.11.2014

"Duży zeszyt" - najlepszy film MFF w Karlowych Warach w kinach od 7 listopada

Już od 7 listopada w polskich kinach pojawi się najlepszy film Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach oraz węgierski kandydat do Oscara - "Duży zeszyt" w reżyserii Jánosa Szásza.

20.10.2014

"Hannah Arendt" wkrótce na DVD

"Hannah Arendt" - filmowa biografia słynnej myślicielki na DVD

14.10.2014

"Mój kuzyn Zoran" w kinach od piątku

Nagrodzona przez publiczność Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji komedia "Mój kuzyn Zoran", pojawi się w polskich kinach już w najbliższy piątek.

02.10.2014

"La strada" Felliniego w kinach od 10 października

Nieśmiertelne dzieło Federico Felliniego ponownie na polskich ekranach!