Aktualności

10.09.2014

"Serce lwa" w kinach od piątku

Od piątku, 12 września w polskich kinach pojawi się film, który z miejsca zdobywa serce każdego, kto go zobaczy. Chodzi o fińskie "Serce lwa", którego bohaterem jest mały chłopiec z burzą kasztanowych loków. Obraz okazał się wielkim przebojem fińskich kin, pobijając takie filmy jak "Grawitacja" i "Thor: mroczny świat". "Serce lwa" to poruszająca historia o przekraczaniu uprzedzeń na tle rasowym i klasowym w przewrotny i prowokacyjny sposób wyreżyserowana przez jednego z najbardziej utytułowanych fińskich reżyserów - Dome Karukoskiego. W 2013 roku Karukoski został uznany przez Variety za jedno z ciekawszych nazwisk roku - "Directors to Watch". "Serce lwa" to jego piąty film w dorobku.

04.09.2014

Mały chłopiec, który skruszył "Serce lwa"

Od 11 września w polskich kinach pojawi się film , który z miejsca zdobywa serce każdego, kto go zobaczy. Chodzi o fińskie "Serce lwa", którego bohaterem jest mały chłopiec z burzą kasztanowych loków. Obraz okazał się wielkim przebojem fińskich kin, pobijając takie filmy jak "Grawitacja" i "Thor: mroczny świat". "Serce lwa" to poruszająca historia o przekraczaniu uprzedzeń na tle rasowym i klasowym w przewrotny i prowokacyjny sposób wyreżyserowana przez jednego z najbardziej utytułowanych fińskich reżyserów - Dome Karukoskiego. W 2013 roku Karukoski został uznany przez Variety za jedno z ciekawszych nazwisk roku - "Directors to Watch". "Serce lwa" to jego piąty film w dorobku.

26.08.2014

"Hotel" w kinach od 29 sierpnia

29 sierpnia w polskich kinach pojawi się głośna czarna komedia w reżyserii Lisy Langseth pt. "Hotel". W roli głównej zobaczymy Alicię Vikander ("Kochanek królowej") - jedno z najgorętszych szwedzkich aktorskich nazwisk.

13.08.2014

"Violette" Martina Provosta w kinach od piątku

"Violette" : pasjonująca historia odważnej pisarki i przyjaciółki Simone de Beauvoir w kinach od 15 sierpnia

04.08.2014

"Vincent chce nad morze" już na DVD

W sprzedaży pojawił się film o wyjątkowym mężczyźnie z zespołem Tourette'a, który pragnie od życia więcej niż może mieć, czyli "Vincent chce nad morze".

16.07.2014

"Po ślubie" Jana Hrebejka od piątku w kinach

Nagrodzone za reżyserię na ubiegłorocznym festiwalu filmowym w Karlowych Warach "Po ślubie" Jana Hřebejka od piątku pojawi się w polskich kinach.

16.06.2014

Plany repertuarowe od Aurora Films - czerwiec, lipiec, sierpień 2014

Od czerwca do sierpnia zaprosimy polskich widzów na wiele wspaniałych filmów, które odwiedziły kilkadziesiąt festiwali filmowych na całym świecie i zdobyły uznanie widzów i krytyków. Dzięki propozycjom Aurora Films tegoroczne lato w kinach będzie ekscytujące, interesujące i pełne filmowych wrażeń.

20.05.2014

"Powiem ci wszystko" w polskich kinach od 23 maja

Obsypany fińskimi nagrodami filmowymi JUSSI film Simo Halinena pt. "Powiem ci wszystko" od piątku w polskich kinach.

16.05.2014

Aurora Films - zapowiedzi kinowe na maj, czerwiec i lipiec

Poniżej przedstawiamy listę filmów, które pojawią się w polskich kinach od maja do lipca 2014 roku.

08.05.2014

"Seks, narkotyki i podatki" w polskich kinach od jutra

W najbliższy piątek w polskich kinach pojawi się film pt. "Seks, narkotyki i podatki", okrzyknięty europejskim "Wilkiem z Wall Street".