Moja cudowna Wanda

Reżyseria: Bettina Oberli
Scenariusz: Cooky Ziesche, Bettina Oberli
Obsada: Agnieszka Grochowska, Marthe Keller, André Jung, Cezary Pazura
Zdjęcia: Judith Kaufmann
Producenci: Szwajcaria
 
Gatunek: Komediodramat
Rok produkcji: 2020
Czas trwania: 110 minut
Tytuł oryginalny: Wanda, Mein Wunder
 

Szwajcarska produkcja z Agnieszką Grochowską w roli głównej to słodko – gorzka opowieść o dysfunkcyjnej familii, w której każdy ma coś na sumieniu. Jest tu miejsce na komedię pomyłek, zaskakujący mezalians oraz społeczny dramat klasowy z problemem imigracji zarobkowej w tle.

„Moja cudowna Wanda” to kino kpiące z poczucia wyższości i kipiące od emocji.          

W KINACH OD 13 SIERPNIA 2021 

Szacowna i zamożna rodzina Wegmeister-Gloor potrzebuje opieki dla schorowanego nestora rodu. Zadania tego podejmuje się 35-letnia Polka imieniem Wanda, w tej roli elektryzująca Agnieszka Grochowska. Kobieta opiekuje się wiekowym Josefem, spędzając sporo czasu z jego rodziną w pięknej willi nad jeziorem. Nikt nie spodziewa się, że ta niewinna sytuacja rozwinie się w eksplodującą emocjami i wydarzeniami historię.

Zbliżające się siedemdziesiąte urodziny mężczyzny oznaczają dla Wandy dodatkowe obowiązki, ale i szansę na większy zarobek. To dla kobiety ważne, bo wszelkie pieniądze, jakie udaje jej się zebrać, przesyła do Polski, gdzie rodzice Wandy opiekują się dwójką jej dzieci. Wśród swoich pracodawców bohaterka wzbudza ambiwalentne uczucia. Mężczyźni – Josef i jego dorosły syn Gregi – są nią oczarowani, z kolei żona oraz córka Josefa wydają się być nieufne, traktując ją z góry. Zwłaszcza Sophie jest podejrzliwa, a znalezione w materacu pieniądze ściągają na Wandę lawinę podejrzeń o kradzież. Obrażona Wanda wyjeżdża. Ale to dopiero początek historii…  


PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

       


 

 

 
Materiały Prasowe: