Narcyz i Złotousty

Reżyseria: Stefan Ruzowitzky
Scenariusz: Stefan Ruzowitzky, Robert Gold
Obsada: Jannis Niewöhner, Sabin Tambrea, Henriette Confurius
Zdjęcia: Benedict Neuenfels
Producenci: Niemcy/Austria
 
Gatunek: Dramat historyczny
Rok produkcji: 2020
Czas trwania: 120 minut
Tytuł oryginalny: Narziss Und Goldmund
 

Olśniewająca ekranizacja powieści niemieckiego noblisty Hermanna Hessego o męskiej przyjaźni i poszukiwaniu drogi do szczęścia. Za kamerą stanął ceniony austriacki reżyser Stefan Ruzowitzky, laureat Oscara z 2008 roku za „Fałszerzy”. I to dzięki niemu powstała pierwsza filmowa adaptacja tej fantastycznej powieści. 

Film łączy w sobie pełną kolorów baśń z ponadczasowym przesłaniem na temat ludzkiego losu.

W KINACH OD 22 PAŹDZIERNIKA 2021 

Rozgrywająca się w średniowieczu historia przyjaźni tytułowych bohaterów pokazuje dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. 

Przyjaźń między Narcyzem a Złotoustym zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją. Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat.

Spotkanie po latach będzie nie tylko okazją do refleksji nad przeszłością oraz lekcją, jaką każdy z nich odebrał od życia, ale i czasem nowych, ekscytujących doświadczeń.    

Powieść w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Książka – poza niesamowitą treścią – zachwyca też subtelną okładką, pięknie komponującą się z pozostałymi tytułami z serii. Do kupienia we wszystkich księgarniach – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.  

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

 

 

 
Materiały Prasowe: