Zaginiona dziewczyna

Reżyseria: Kōji Fukada
Scenariusz: Kōji Fukada, Kazumasa Yonemitsu
Obsada: Mariko Tsutsui, Mikako Ichikawa, Miyu Ogawa
Zdjęcia: Kenichi Negishi
Muzyka: Hiroyuki Onogawa
Producenci: Japonia/Francja
 
Gatunek: Thriller
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 111 minut
Tytuł oryginalny: Yokogao
 

Nowy film jednego z ciekawszych japońskich reżyserów Kōjiego Fukady to trzymająca w napięciu opowieść o osaczeniu oraz walce o własną godność i dobre imię. 

Misternie skonstruowana fabuła wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jest też interesującą refleksją nad kondycją współczesnych mediów.  

W KINACH OD 3 LIPCA 2020

Ichiko pracuje na co dzień jako domowa pielęgniarka. Do jej obowiązków należy przede wszystkim opieka nad chorą na raka starszą kobietą. Bohaterka jednak do tego stopnia zaprzyjaźniła się z mieszkającą razem trzypokoleniową rodziną, że aktywnie uczestniczy także w życiu wnuczek swojej pacjentki – Motoko i Saki.  

Siostry uwielbiają towarzystwo Ichiko i doceniają jej pomoc. Rysa na ich wzorowej relacji pojawia się z chwilą, gdy w tajemniczych okolicznościach znika młodsza z dziewcząt. Policja rozpoczyna śledztwo, sprawa obiega także żądne sensacji media. Wkrótce podejrzenie pada na mężczyznę, który okazuje się krewnym Ichiko. Choć sprawa nie została jeszcze na dobre zbadana, wydaje się, że śledzący ją ludzie wydali już wyrok, a jego konsekwencje w poważny sposób mogą  dotknąć bohaterkę. Czy uda jej się dowieść prawdy?     

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:

 

              

 
Materiały Prasowe: