Dziewczyny

Reżyseria: Alli Haapasalo
Scenariusz: Ilona Ahti, Daniela Hakulinen
Obsada: Aamu Milonoff, Eleonoora Kauhanen, Linnea Leino
Zdjęcia: Jarmo Kiuru
Producenci: Finlandia
 
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2022
Czas trwania: 100 minut
Tytuł oryginalny: Tytöt tytöt tytöt
 

Nagrodzone na festiwalu Sundance "Dziewczyny" to pełna młodzieńczej energii opowieść o miłości, przyjaźni i odkrywaniu własnej seksualności. 

W KINACH OD 8 LIPCA 2022

Mimmi i Rönkö to po prostu ciekawe świata nastolatki. Dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami, które nie mają przed sobą żadnych tajemnic, dzieląc wszelkie radości i smutki. Nie mają też większego planu, poza tym, że pragną żyć pełnią życia i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję na kolejną przygodę.

Typowe dla nich spontaniczność i nieprzewidywalność to cechy, które nie są tak dobrze znane ich rówieśniczce Emmie. Codzienność dziewczyny podporządkowana jest treningowi i przyszłej karierze łyżwiarki figurowej. Spotkanie trzech nastolatek przed każdą z nich otworzy nowe możliwości. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi wiele emocji, związanych z miłością, przyjaźnią i odkrywaniem własnej seksualności.

Film fińskiej reżyserski Alli Haapasalo to energetyczna i pełna pasji historia o niełatwym wchodzeniu w dorosłość. Słodko-gorzka inicjacyjna opowieść, portretuje ten moment w życiu, kiedy nie zatrzymujemy się ani na moment, a wszystko odczuwa się dużo bardziej intensywnie.