Aktualności

14.09.2021

"BENEDETTA" Paula VERHOEVENA w ofercie Aurora Films

Aurora Films wprowadzi najnowszy film kultowego holenderskiego reżysera Paula Verhoevena na polskie ekrany! "BENEDETTA" okrzyknięta została najbardziej kontrowersyjnym filmem ostatniego festiwalu w Cannes. W tytułowej roli wystąpiła elektryzująca Virginie Efira. W obsadzie znalazła się także laureatka Honorowego Złotego Niedźwiedzia oraz nominowana do Oscara - olśniewająca Charlotte Rampling! Film, który wzbudza także już w Polsce skrajne emocje trafi do kin w 2022 roku.

10.09.2021

Aurora aktywuje seniorów do chodzenia do kina

Z radością chcemy podzielić się informacją o tym, że Aurora Films i „Gazeta Senior” nawiązały współpracę, która ma na celu przybliżyć seniorom kino artystyczne oraz zachęcić ich do chodzenia do kin. Już niebawem na łamach „Gazety Senior” będą publikowane najciekawsze propozycje filmowe dla seniorów. Dystrybutor chce w ten sposób rozszerzyć dotychczasowe działania promujące kinematografię wśród seniorów i wskazywać ciekawe filmy, które z pewnością umilą niejeden wieczór.

19.07.2021

Aurora Films wprowadzi do kin najnowszy film Francois Ozona

Pokazywany w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Cannes film "WSZYSTKO POSZŁO DOBRZE" ("Everything Went Fine") w reżyserii jednego z najlepszych francuskich twórców Francois Ozona, trafi do polskich kin dzięki Aurora Films. Główne role w filmie zagrali Sophie Marceau oraz Andre Dussollier.

05.07.2021

Polski komediodramat "Każdy ma swoje lato" zdobywa kolejne nagrody!

"Każdy ma swoje lato" debiutancki film uznanego dokumentalisty Tomasza Jurkiewicza, zdobywa kolejne nagrody. Tym razem został doceniony przez publiczność na toruńskim festiwalu TOFIFEST gdzie zgarnął główną nagrodę w konkursie From Poland. Nagroda powędrowała również do Sandry Drzymalskiej, która otrzymała Złotego Anioła Bella Women.

17.06.2021

Komediodramat z Agnieszką Grochowską w sierpniu w kinach

"Moja cudowna Wanda" to oparty na historii polskiej pielęgniarki, komediodramat o idealnej rodzinie, w której nic nie jest idealne, o miłości – prawdziwej i udawanej. W tej szwajcarskiej produkcji tytułową rolę gra polska gwiazda Agnieszka Grochowska, która od wielu lat z powodzeniem pojawia się w zagranicznych produkcjach.

17.02.2021

Aurora Films wprowadza do kin polski komediodramat

12 marca do kina trafi wyróżniona na Festiwalu w Gdyni 2020 kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach. W głównych rolach brawurowo zagrali Anita Poddębniak, Maciej Grzybowski, Nicolas Przygoda oraz jedna z najlepszych aktorek młodego pokolenia Sandra Drzymalska.

15.02.2021

AURORA FILMS W 2021 ROKU ŚWIĘTUJE 10. URODZINY

Dystrybutor kina artystycznego Aurora Films obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji planuje przez cały 2021 różnego rodzaju działania mające uczcić ten jubileusz. 26 lutego ruszy PRZEGLĄD FILMÓW, który odbędzie się na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL. Przez 10 dni widzowie zobaczą 30 filmów, w tym 10 przedpremier. Bilet na każdy seans kosztować będzie 10 pln.

29.01.2021

Nicole Kidman zagra w serialowej wersji "NADZIEI"

"NADZIEJA", norweski dramat Marii Sødahl, zostanie zekranizowany w formie serialu! W serialowej adaptacji wystąpi Nicole Kidman, która będzie również producentką tego projektu dla Amazona.

23.11.2020

"Nadzieja" norweskim kandydatem do OSCARA!

Dramat "Nadzieja" został ogłoszony norweskim kandydatem do Oscara 2021 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Ten oparty na prawdziwej historii dramat ma już na swoim koncie wiele nagród, w tym Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego.

10.11.2020

FILMY AURORA FILMS NOMINOWANE DO EUROPEJSKICH NAGRÓD FILMOWYCH"

Europejska Akademia Filmowa dziś w południe podała listę filmów nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Wśród nich znalazły się aż cztery filmy dystrybuowane w Polsce przez Aurora Films, które otrzymały w sumie dziewięć nominacji w pięciu kategoriach. "Martin Eden", "Nadzieja", "Undine", "Złe baśnie" to obrazy, które będą walczyć o nagrody. Zwycięzców poznamy 12 grudnia.