"Błąd systemu" z dwoma nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych!!!

Data publikacji: 14.11.2019
"BŁĄD SYSTEMU", debiut fabularny Nory Fingscheidt, z dwoma nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych - w kategoriach najlepszy film oraz najlepsza aktorka. Obraz został już doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, jest także niemieckim kandydatem do OSCARA. W polskich kinach będzie go można obejrzeć od 24 STYCZNIA 2020!
Szeroko komentowany debiut fabularny Nory Fingscheidt jest chwytającą za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi, miłości i czułości dziewięcioletniej dziewczynki. 

Główna bohaterka filmu ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”.   

Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy. Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?

Zapraszamy do kin już od 24 stycznia 2020. 

Więcej informacji o nominacjach do Europejskich Nagród Filmowych: https://europeanfilmawards.eu/en_EN/nomination-current