AURORA FILMS W 2021 ROKU ŚWIĘTUJE 10. URODZINY

Data publikacji: 15.02.2021
Dystrybutor kina artystycznego Aurora Films obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji planuje przez cały 2021 różnego rodzaju działania mające uczcić ten jubileusz. 26 lutego ruszy PRZEGLĄD FILMÓW, który odbędzie się na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL. Przez 10 dni widzowie zobaczą 30 filmów, w tym 10 przedpremier. Bilet na każdy seans kosztować będzie 10 pln.
10 lat, 10 dni, 3 sekcje w każdej 10 filmów, bilet za 10 PLN. Tak wyglądać będzie PRZEGLĄD FILMÓW z okazji jubileuszu Aurora Films. 

Od 26 lutego przez 10 dni widzowie będą mogli świętować wraz z dystrybutorem w wirtualnych salach kinowych na platformie MOJEeKINO.PL. W tym czasie pokazanych zostanie 30 filmów w trzech sekcjach. W każdym paśmie znajdzie się oczywiście 10 filmów. A widzowie codziennie będą mogli zobaczyć 3 filmy, każdy z nich dostępny będzie przez 48 godzin.

Od marca Przegląd ruszy w Polskę i wybrane filmy będzie można oglądać stacjonarnie w kinach.

PASMA:
  • (O)LŚNIENIA czyli SUBIEKTYWNY WYBÓR Aurora Films. To pasmo, w którym pokazane zostaną filmy wybrane przez zespół Aurora Films. Jak mówią pracownicy dystrybutora, przy wyborze kierowali się zasadą, że film musiał zapaść im głęboko w pamięć, chwycić za serce lub zbulwersować. 
  • TOP 10 czyli NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANE FILMY Aurora Films. Tutaj będzie można zobaczyć największe przeboje dystrybutora, bez których nie da się żyć, i często się do nich wraca.
  • PRZEDPREMIERY czyli TO CZEGO NIE BYŁO JESZCZE W KINACH. Jak sama nazwa wskazuje, ta sekcja to filmy, które nie miały jeszcze kinowej premiery. 

Szczegółowy program podany zostanie niebawem. Ale już teraz dystrybutor zdradza kilka tytułów. W czasie PRZEGLĄDU pokazane zostaną starsze filmy, których nie można już nigdzie obejrzeć, m.in. "PIETA" koreańskiego skandalisty Kim Ki-duka, "ZAMIESZKAJMY RAZEM" niegrzeczną komedię z legendami światowego kina czy "HASTA LA VISTA!", film który stał się w 2012 roku jedną z największych sensacji w europejskich kinach.

Widzowie zobaczą także zdobywców Złotych Niedźwiedzi, których Aurora Films ma w swoim dorobku całkiem sporo, m.in. "DUSZA I CIAŁO", "FUOCOAMMARE. OGIEŃ NA MORZU" film mistrza dokumentu społecznego Gianfranca Rosiego czy nagrodzony na ostatnim festiwalu w Berlinie irański dramat "ZŁO NIE ISTNIEJE". 

Oczywiście muszą być też nowości, a wśród nich pokazane zostaną m.in. "MOJA CUDOWNA WANDA" szwajcarski komediodramat z Agnieszką Grochowską w roli głównej, "INTRUZ" pokazywane na ubiegłorocznym Berlinale argentyńskie kino grozy oraz "NARCYZ I ZŁOTOUSTY" olśniewająca ekranizacja powieści niemieckiego noblisty Hermana Hessego. 


Więcej szczegółów można znaleźć na fanpage'u Aurora Films.