Reżyserka LOLLIPOP MONSTER w Polsce

Data publikacji: 17.01.2012
24 stycznia (wtorek) o godz. 21:00 odbędzie się oficjalna premiera filmu z udziałem Ziski Riemann w Kinotece w Warszawie. Seans rozpocznie krótkie wprowadzenie na temat filmu od reżyserki.
Ziska Riemann urodziła się w 1973 roku i dorastała w Berlinie. W 1991 we współpracy z Gerhardem Seyfriedem opublikowała pierwsze komiksy. Następnie na rynku ukazało się pięć kolejnych komiksów – „Space Bastards”, „Future Subjunkies”, „Starship Eden”, „Die Comics. Alle!” oraz „Kraft durch Freunde”. Swój pierwszy własny komiks „Rascal & Lucille” wydała w 1997 roku. Kolejne lata to praca nad internetowym magazynem poświęconym komiksowi, krótkimi opowiadaniami oraz scenariuszami. W 2000 roku na podstawie jej scenariusza powstał film „Blame it on the dogs”. W latach 2003 – 2010 wyreżyserowała kilka krótkometrażowych filmów. „Lollipop monster” jest jej debiutem fabularnym.

W kinach od 27 stycznia - Lollipop Monster

Ari i Oona. Dwie nastolatki, żyjące w dwóch „popapranych“ rodzinach. Ari - tania podróbka Marylin Monroe i Oona - młodsza wersja Niny Hagen. Dzieli je wszystko, łączy pragnienie wolności. Obie są nieobliczalne i dzikie. Niczym zwierzęta ruszają na łowy do miejskiej dżungli. Wyzwolone i pełne fantazji planują ucieczkę od otaczającej je hipokryzji. Ich przyjaźń, choć nierealna, stanowi jedyną siłę do czasu, aż Ari dopuści się zdrady...

Nagroda publiczności na XVI Forum Kina Europejskiego CINERGIA.
Nagroda Don Quijote na Festiwalu Karlowe Vary.