Publiczność Festiwalu TRANSATLANTYK trzeci raz z rzędu doceniła film Aurora Films

Data publikacji: 19.07.2019
Zwycięzcą tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego TRANSATLANTYK został niemiecki dramat "BŁĄD SYSTEMU", w reżyserii Nory Fingscheidt. Tym samym publiczność festiwalu doceniła trzeci raz z rzędu, film dystrybuowany przez Aurora Films. W ubiegłych latach zwycięzcami były "50 wiosen Aurory" (2017 r.) i "Młodość Astrid" (2018 r.). Dystrybutor postanowił w tym roku także połowę nagrody przeznaczyć na cele charytatywne. Tym razem 20 000 PLN zostanie przekazanych Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Dramat wyreżyserowany przez debiutantkę Norę Fingscheidt to opowieść o bezradności niemieckiego państwowego systemu opieki w zderzeniu z naładowaną emocjami dziewięcioletnią Benni, która zostaje oddana pod jego kuratelę przez matkę. Matka Benni układa sobie bowiem życie na nowo, w którym nie ma miejsca dla "starej" i trudnej córki. System opieki mający jak najlepsze intencje jest jednak bezradny wobec zbuntowanego i zrozpaczonego dziecka, które nie chce mieszkać w rodzinach zastępczych tylko ze swoją prawdziwą mamą. Film został doceniony także na tegorocznym festiwalu filmowym w Berlinie.

Aurora Films, która jest dystrybutorem filmu, postanowiła w tym roku także połowę nagrody przeznaczyć na cele charytatywne. 20 000 złotych zostanie przekazanych Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Misją Fundacji jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. Fundacja dąży do stworzenia jak najlepszych warunków umożliwiających kobietom korzystanie z należnych im praw człowieka, w tym prawa do życia wolnego od przemocy i dyskryminacji oraz realizację konstytucyjnej zasady równouprawnienia płci.

"Błąd systemu" trafi do kin na początku 2020 roku.