Osiem filmów Aurora Films powalczy o Europejskie Nagrody Filmowe

Data publikacji: 21.08.2018
Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę 49 tytułów, które będą w tym roku rywalizowały o Europejskie Nagrody Filmowe. W tym gronie znalazło się aż osiem filmów dystrybuowanych w Polsce przez Aurora Films. Wśród nich: "Fokstrot", "Szczęśliwy Lazzaro", "Granica" (Border) czy "Utoya, 22 lipca".
Na liście znalazły się filmy z 35 krajów. Akademia wybierze teraz nominacje m.in. w kategoriach: najlepszy film, reżyser, aktor, aktorka, scenarzysta, operator czy montażysta oraz po raz pierwszy kierownik ds. efektów wizualnych. Nominacje do Europejskich Nagród Filmowych ogłoszone zostaną 10 listopada, a laureatów poznamy 15 grudnia podczas gali, która odbędzie się w Sewilli.

O statuetki walczyć będą również filmy, które widzowie w Polsce, mogą oglądać dzięki Aurora Films. Aż osiem tytułów, które zobaczyć będzie można w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym, walczyć będzie o nagrody: "Fokstrot" (w kinach już 7 września), "Szczęśliwy Lazzaro", "Granica" (Border), "Utoya, 22 lipca" (premiera kinowa: 16 listopada), "Tranzyt", "Kapitan", "Petra" oraz "One day". 

Szczegółowa lista filmów nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych:
https://www.europeanfilmacademy.org/News-detail.155.0.html?&tx_ttnews%5Btt_news%5D=628&cHash=33fb73aeb3b14da0308f4a9d225a6663