"Nadzieja" norweskim kandydatem do OSCARA!

Data publikacji: 23.11.2020
Dramat "Nadzieja" został ogłoszony norweskim kandydatem do Oscara 2021 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Ten oparty na prawdziwej historii dramat ma już na swoim koncie wiele nagród, w tym Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego.
"NADZIEJA" to oparty na prawdziwej historii film z wybitnymi kreacjami aktorskimi Andrei Braein Hovig i Stellana Skarsgarda, doskonale znanego polskiej publiczności ("Czarnobyl", "Człowiek, który zabił Don Kichota", "Dogville" czy "Buntownik z wyboru"). 

Film duńskiej reżyserki Marii Sødahl jest subtelną i wzruszającą opowieścią o miłości, życiowych priorytetach i potrzebie bliskości. Obraz otrzymał wiele nagród na światowych festiwalach, m.in. na tegorocznym MFF w Berlinie nagrodę Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego, jest nominowany w dwóch kategoriach do Europejskich Nagród Filmowych (najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka), ma także szansę na Oscara!

Swoich kandydatów do kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny zgłosiło już 68 krajów. O tym, które obrazy znajdą się na tzw. short liście dowiemy się w lutym, nominacje zostaną ogłoszone 15 marca 2021 a nagrody zostaną wręczone 25 kwietnia 2021 roku.