Aktualności

17.02.2021

Aurora Films wprowadza do kin polski komediodramat

12 marca do kina trafi wyróżniona na Festiwalu w Gdyni 2020 kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach. W głównych rolach brawurowo zagrali Anita Poddębniak, Maciej Grzybowski, Nicolas Przygoda oraz jedna z najlepszych aktorek młodego pokolenia Sandra Drzymalska.

15.02.2021

AURORA FILMS W 2021 ROKU ŚWIĘTUJE 10. URODZINY

Dystrybutor kina artystycznego Aurora Films obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji planuje przez cały 2021 różnego rodzaju działania mające uczcić ten jubileusz. 26 lutego ruszy PRZEGLĄD FILMÓW, który odbędzie się na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL. Przez 10 dni widzowie zobaczą 30 filmów, w tym 10 przedpremier. Bilet na każdy seans kosztować będzie 10 pln.

29.01.2021

Nicole Kidman zagra w serialowej wersji "NADZIEI"

"NADZIEJA", norweski dramat Marii Sødahl, zostanie zekranizowany w formie serialu! W serialowej adaptacji wystąpi Nicole Kidman, która będzie również producentką tego projektu dla Amazona.

23.11.2020

"Nadzieja" norweskim kandydatem do OSCARA!

Dramat "Nadzieja" został ogłoszony norweskim kandydatem do Oscara 2021 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Ten oparty na prawdziwej historii dramat ma już na swoim koncie wiele nagród, w tym Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego.

10.11.2020

FILMY AURORA FILMS NOMINOWANE DO EUROPEJSKICH NAGRÓD FILMOWYCH"

Europejska Akademia Filmowa dziś w południe podała listę filmów nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Wśród nich znalazły się aż cztery filmy dystrybuowane w Polsce przez Aurora Films, które otrzymały w sumie dziewięć nominacji w pięciu kategoriach. "Martin Eden", "Nadzieja", "Undine", "Złe baśnie" to obrazy, które będą walczyć o nagrody. Zwycięzców poznamy 12 grudnia.

19.08.2020

Filmy Aurora Films zawalczą o Europejskie Nagrody Filmowe 2020

Europejska Akademia Filmowa podała pierwsze 32 tytuły filmów, które znalazły się na tzw. short liście do nominacji do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Wśród nich są także filmy, które w Polsce dystrybuuje Aurora Films: Undine, Złe baśnie, Martin Eden oraz Nadzieja. Druga część listy zostanie podana we wrześniu.

06.07.2020

Filmy Aurora Films z nagrodami Nastri d’Argento

6 lipca rozdano najstarsze włoskie nagrody filmowe Nastri d’Argento (Srebrne Taśmy). Wśród laureatów znalazły się filmy dystrybuowane przez Aurora Films. Najlepszym filmem uznano "Złe baśnie" w reżyserii Damiano i Fabio D’Innocenzo. Obraz został wyróżniony w sumie w sześciu kategoriach. Z kolei najnowszy film Ferzana Özpetka otrzymał cztery statuetki, m.in. dla najlepszej aktorki i za najlepszą piosenkę. Oba filmy Aurora wprowadzi do kin jeszcze w tym roku.

01.03.2020

Zdobywca Złotego Niedźwiedzia 2020 w dystrybucji Aurora Films

W sobotę, 29 lutego ogłoszono zwyciezców 70. Festiwalu Filmowego w Berlinie. Nagrodę główną, Złotego Niedźwiedzia otrzymał irański dramat "There Is No Evil". Reżserem filmu jest Mohammad Rasoulof, którego obrazy są zakazane w Iranie, a on sam jest od wielu lat prześladowany przez władze. W Polsce widzowie bedą mogli zobaczyć film dzięki Aurora Films, która jest jego polskim dystrybutorem. Obraz wejdzie do kin w drugiej połowie 2020 roku.

29.02.2020

"Nadzieja" z nagrodą Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego

Norweski dramat "Nadzieja", w którym jedną z głównych ról gra Stellan Skarsgård, zdobył na MFF w Berlinie nagrodę Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć film już w maju tego roku.

02.12.2019

"Błąd systemu" z nagrodą główną na Forum Kina Europejskiego CINERGIA

29 listopada podczas Gali zakończenia Forum Kina Europejskiego CINERGIA wręczono nagrody dla zwycięzców. Niemiecki dramat "Błąd systemu" otrzymał nagrodę główną dla najlepszego filmu europejskiego a także nagrodę publiczności. Film trafi do kin już 24 stycznia przyszłego roku.