Aktualności

20.11.2013

Wspaniałe europejskie filmy w kinach od Aurora Films

W przyszłym roku za sprawą Aurora Films zobaczymy wiele wspaniałych europejskich filmów ostatniego sezonu, które szturmem zdobywają festiwale i przeglądy filmowe, a przede wszystkim bawią i wzruszają widzów na całym świecie. "Hannah Arendt" Magrarethe Von Trotty, "Pozycja dziecka" Calina Petera Netzera. "Babcia Gandzia", "Czerwony i niebieski", to z kolei przeboje box office'u, zdobywające nagrody publiczności na kolejnych festiwalach. Poniżej przedstawiamy pełny harmonogram premier filmowych.

28.10.2013

Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego wx Wenecji - "Pieta" w kinach od 1 listopada

Od 1 listopada br. w polskich kinach pojawi się najnowszy film genialnego mistrza kina, Kim Ki Duka, pod tytułem "Pieta". Obraz zachwycił jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, które przyznało mu nagrodę główną - Złotego Lwa.

23.10.2013

"Hannah Arendt" - biografia najważniejszej filozofki XX wieku na 2 miesiące przed premierą

W najbliższy piątek w warszawskim kinie Praha odbędzie się przedpremierowa projekcja filmu o jednej z największych myślicielek XX wieku - "Hannah Arendt". Film wyreżyserowała czołowa feministyczna reżyserka Margarethe von Trotta, zaś w roli tytułowej zobaczymy wspaniałą aktorkę - Barbarę Sukową. Piątkowy pokaz przedpremierowy filmu otworzy Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej, który potrwa do 31 października. Widzowie festiwalu zobaczą "Hannah Arendt" na 2 miesiące przed polską premierą filmu, która zaplanowana jest na 24 stycznia 2014 roku.

18.10.2013

"Dwa życia": wstydliwa karta historii Norwegii i Niemiec

25 października w polskich kinach pojawi się niemiecko-norweski thriller "Dwa życia" w reżyserii Georga Maasa. Film jest tegorocznym niemieckim kandydatem do Oscara i dotyka wstydliwego tematu w historii Norwegii i Niemiec: dzieci Lebensbornu.

25.09.2013

Film "Vincent chce nad morze" wspiera kampanię "Vincent chce być sobą z syndromem Tourette'a"

27 września w polskich kinach pojawi się niemiecka komedia "Vincent chce być sobą". Premierze filmu towarzyszy informacyjna kampania społeczną, przygotowana przez Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a oraz firmę dystrybucyjną Aurora Films pod hasłem „VINCENT CHCE BYĆ SOBĄ Z SYNDROMEM TOURETTE’A”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi publicznej na osoby z zespołem Tourette’a, dzięki czemu zwiększy się świadomość występowania zaburzenia i zmniejszy się lęk społeczny przed osobami chorymi. Kampania może też działać w sposób terapeutyczny dla osób z syndromem, dodając im odwagi i zwiększając samoakceptację oraz poczucie własnej wartości.

17.09.2013

Polskie studio animacji pracowało przy włoskim "Pinokiu"

W najbliższy piątek, 20 września polskie dzieci będą mogły obejrzeć nową animowaną wersję ich ulubionej bajki "Pinokio". Film został wyreżyserowany przez Włocha Enzo D'Alo, a prace nad animacją trwały ponad cztery lata w studiach animacji w całej Europie. Animacje do filmu przygotowały również zespoły animatorów z Polski z firmy Orange Studio Animacji z Bielska-Białej. Orange Studio Animacji to polska firma, założona przez Polaka Grzegorza Handzlika, która ma swoje oddziały w Indiach i na Filipinach. Przy "Pinokiu" współpracowali animatorzy z Orange z każdego z tych krajów. Orange Studio Animacji jest odpowiedzialne za 50 procent kolorów w filmie, część prac nad animacją i recompositingiem.

17.09.2013

Pozwólmy mu być sobą

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a oraz firma dystrybucyjna Aurora Films przygotowały kampanię społeczną pod hasłem „VINCENT CHCE BYĆ SOBĄ Z SYNDROMEM TOURETTE’A”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi publicznej na osoby z zespołem Tourette’a, dzięki czemu zwiększy się świadomość występowania zaburzenia i zmniejszy się lęk społeczny przed osobami chorymi. Kampania może też działać w sposób terapeutyczny dla osób z syndromem, dodając im odwagi i zwiększając samoakceptację oraz poczucie własnej wartości.

13.09.2013

Anna Dereszowska podstępną Lisicą w nowej wersji "Pinokia"

W nowej wersji ulubionej dziecięcej bajki pt. "Pinokio" usłyszymy Annę Dereszowską. Aktorka użyczyła swego głosu postaci Lisicy, która wspólnie z swoim kompanem - Kotem okrada Pinokia. Postać przez nią grana to czarny charakter, ale Dereszowska przyznaje, że postaci negatywne gra się ciekawiej. "Mają w sobie mrok i są inteligentne i dowcipne. " - dodaje aktorka.

13.09.2013

Jesienny repertuar Aurora Films

Poniżej szczegółowy rozkład premier.