Aktualności

09.03.2018

Zdobywca pięciu CEZARÓW "Do zobaczenia w zaświatach" filmem Otwarcia WIOSNY FILMÓW 2018

Podczas ostatniej Gali wręczenia Cezarów, która odbyła się 2 marca, obraz "Do zobaczenia w zaświatach" został uhonorowany aż pięcioma statuetkami Cezara, w tym nagrodą dla najlepszego reżysera. Film w reżyserii Alberta Dupontela uświetni Otwarcie 24. edycji warszawskiego Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, które odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku.

01.02.2018

CEZARY 2018: trzy filmy Aurora Films z nominacjami

31 stycznia w Paryżu ogłoszono nominacje do Cezarów 2018 zwanych francuskimi Oscarami. Na trzynaście statuetek ma szansę widowiskowy komediodramat "Do zobaczenia w zaświatach", który Aurora Films wprowadzi latem do kin. W kategorii Najlepszy Film Zagraniczny o nagrodę powalczy, pokazywany w grudniu w polskich kinach obraz "Morderstwo w hotelu Hilton". Natomiast w kategorii Najbardziej Obiecująca Aktorka znalazła się Laetitia Dosch, odwórczyni głównej roli w filmie "Paryż i dziewczyna", który wejdzie do polskich kin jeszcze w tym roku.

23.01.2018

OSCARY 2018: "Dusza i ciało" z nominacją!

Dzisiaj ogłoszono nominacje do tegorocznych Oscarów. Wśród nominowanych w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, znalazł się węgierski obraz "Dusza i ciało", który od najbliższego piątku będzie można oglądać w polskich kinach.

16.12.2017

OSCARY 2018: "Dusza i ciało" oraz "Fokstrot" na tzw. shortliście w kategorii Najlepszy Film Nieangielskojęzyczny.

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę dziewięciu filmów, które znalazły się na shortliście do Oscara 2018 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Wśród nich aż dwa tytuły Aurora Films - węgierski "Dusza i ciało" oraz izraelski "Fokstrot".

01.12.2017

Film "Droga Aszera" Matana Yaira zdobył Kamerę Dawida

Film fabularny "Droga Aszera" Matana Yaira oraz dokument "Park uchodźców" Betha Kruvanta zdobyły w tym roku Kamery Dawida - najważniejsze nagrody 15. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej - podano w czwartek.

19.11.2017

"Dusza i ciało" oraz "Sweet Country" wygrywają Camerimage 2017

W sobotę, 18 listopada ogłoszono wyniki festiwalu Camerimage. Złotą Żabę w konkursie głównym, zdobył węgierski film "Dusza i ciało". Przyznaną po raz pierwszy na Camerimage nagrodę FIPRESCI otrzymał oryginalny australijski western "Sweet Country".

17.11.2017

"Mężczyzna imieniem Ove" na DVD

Najlepsza europejska komedia 2016, nominowana w dwóch kategoriach do OSCARÓW 2017, została właśnie wydana na DVD. Płyty od piątku 17 listopada, można kupić w księgarniach internetowych oraz na Allegro.pl.

06.11.2017

"Aquarius" z rewelacyjną Sonią Bragą już na DVD

"Aquarius" z rewelacyjną Sonią Bragą został właśnie wydany na DVD. Płyty od piątku 3 listopada, można kupić w księgarniach internetowych oraz na Allegro.pl.

06.11.2017

EFA 2017: "Komunia", "Dusza i ciało" oraz "Frantz" nominowane do tegorocznych europejskich Oscarów

EFA 2017: Ogłoszono listę filmów nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. O statuetki powalczą również cztery tytuły dystrubowane w Polsce przez Aurora Films. Wśród nich, "Dusza i ciało" zdobywca tegorocznego Złotego Niedźwiedzia, "Komunia" polski dokument nagradzany na wielu światowych festiwalach, a także film francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki, Françoisa Ozona "Frantz".

09.10.2017

Oscary 2018: Trzy filmy Aurora Films walczą o nominacje w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła pełną listę filmów, które ubiegają się o oscarowe nominacje w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Wśród kandydatów znalazły się trzy obrazy dystrybuowane w Polsce przez Aurora Films. Będzie je można zobaczyć w kinach już niebawem.