Aktualności

07.09.2017

"Noc Walpurgi" na DVD

Debiut filmowy Marcina Bortkiewicza od połowy września będzie dostępny na DVD. Płyty będzie można kupić w księgarniach internetowych oraz na Allegro.pl. Główną rolę kobiecą w filmie zagrała Małgorzata Zajączkowska, wybitna polska aktorka.

05.06.2017

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" już na DVD

Przebój polskich kin z rewelacyjną rolą Kasi Smutniak, został właśnie wydany na DVD. Płytę z filmem można kupić w księgarniach internetowych oraz na Allegro.pl. "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" otrzymał wiele nagród na światowych festiwalach filmowych, w tym nagrody David di Donatello - nazywane włoskimi Oscarami - dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari.

21.04.2017

"Mężczyzna imieniem Ove" laureatem Nagrody Publiczności 23. edycji WIOSNY FILMÓW

Publiczność 23. Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, który od 2 do 9 kwietnia odbywał się w warszawskim kinie Praha, wybrała najlepszy film tegorocznej edycji. Nagroda Publiczności trafiła do szwedzkiej komedii pt. "Mężczyzna imieniem Ove" w reżyserii Hannesa Holma.

21.03.2017

Film "KOMUNIA" Anny Zameckiej z Orłem 2017 za najlepszy dokument

20 marca w Teatrze Polskim w Warszawie po raz 19. w historii rozdano Polskie Nagrody Filmowe Orły 2017. Film "Komunia", który był nominowany w trzech kategoriach, zdobył statuetkę w kategorii Najlepszy film dokumentalny.

13.03.2017

"Kwiat wiśni i czerwona fasola" już na DVD

"KWIAT WIŚNI I CZERWONA FASOLA" (An) to ekranizacja bestsellerowej japońskiej powieści Duriana Sukegawy, która była pokazywana w polskich kinach w ubiegłym roku w wakacje. Obraz reżyserki słynnego „Lasu w żałobie” Naomi Kawase jest niezwykle ciepłą opowieścią o tym co w życiu jest naprawdę ważne. Film już można kupić na DVD!

08.02.2017

3 nominacje do Orłów 2017 dla dokumentu Komunia!

We wtorek, 7 lutego, ogłoszona została lista filmów oraz twórców nominowanych do nagród Polskiej Akademii Filmowej. Aż trzy nominacje do Orłów 2017 zdobył dokument „Komunia”!

31.01.2017

Lutowe premiery od Aurora Films: Fukushima, moja miłość, Nauczycielka i Praktykant

W lutym na polskich ekranach zagoszczą 3 wyjątkowe filmy, których dystrybutorem jest Aurora Films. Warto więc już teraz zarezerwować sobie czas na wizytę w kinie.

26.01.2017

CEZARY 2017: Aż 11 nominacji dla filmu dystrybuowanego przez Aurora Films.

Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej ogłosiła nominacje do swoich dorocznych nagród, Cezarów - zwanych francuskimi Oscarami. Najwięcej nominacji, bo aż po 11, otrzymały "Frantz"- dystrybuowany przez Aurora Films oraz "Elle". Wśród nominowanych również inne filmy, które Aurora pokaże w tym roku. Laureatów Cezarów 2017 poznamy 24 lutego.

24.01.2017

"Mężczyzna imieniem Ove" oraz "Fuocoammare. Ogień na morzu" z nominacjami do Oscarów 2017!

Dwa filmy w dystrybucji Aurora Films z nominacjami do Oscarów 2017! "Mężczyzna imieniem Ove" oraz "Fuocoammare. Ogień na morzu" powalczą w tym roku o statuetki Oscara. Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła we wtorek, 24 stycznia nominacje do Oscarów. Dwa filmy w dystrybucji Aurora Films powalczą również o statuetki Oscara - to "Mężczyzna imieniem Ove", który będzie mieć polską premierę 14 lipca oraz dokument "Fuocoammare. Ogień na morzu", pokazywany w kinach jesienią ubiegłego roku.

20.01.2017

Nie jestem bohaterem. Burghart Klaussner nie tylko o roli Fritza Bauera [WYWIAD]

Zawsze uważałem, że aktor bardziej przypomina psychologa niż naukowca – Burghart Klaussner opowiada o swojej roli w filmie "Fritz Bauer kontra państwo", o tropieniu nazistów oraz o wpływie Maja ‘68 na niemieckie społeczeństwo. Film w polskich kinach można oglądać od 20 stycznia 2017.