Aktualności

02.01.2017

Kasia Smutniak. Polka we włoskim filmie "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"[WYWIAD]

Od lat mieszka we Włoszech. Jako modelka pojawiała się na łamach "Elle" i "Vogue'a", była muzą Giorgia Armaniego. Kasia Smutniak zagrała w blisko trzydziestu międzynarodowych produkcjach, ma na koncie role u braci Taviani i występy u boku Johna Travolty.

09.03.2016

"Na skrzyżowaniu wichrów" - wywiad z reżyserem Marttim Helde

11 marca wchodzi do kina obsypany nagrodami, estoński film “Na skrzyżowaniu wichrów”. Zapierający dech zupełnie nietypowy obraz, który w wyjątkowo artystyczny sposób przedstawia czasy i historie z lat 40. XX wieku.

03.03.2016

YONA - wywiad z NAOMI LEVOV w K-MAG

Yona Wallach: najpierw poetka, potem kobieta. O buncie, niezrozumieniu i aborcji. Magazyn K-MAG rozmawia z Naomi Levov, która w filmie “Yona” wcieliła się w słynną pisarkę.

03.02.2016

UMRIKA - wywiad z reżyserem

PRASHANT NAIR: PRZYWRÓCIĆ EMIGRACJI LUDZKI ASPEKT. Wywiad z reżyserem indyjskiego filmu "Umrika", który wchodzi do kin studyjnych w całej Polsce, 5 lutego. Ramakant żyje w małej wiosce w Indiach, której życie toczy się wokół tradycji i szacunku dla więzi rodzinnych. Kiedy jego brat wyjeżdża do “ziemi obiecanej” - Ameryki - i po długim czasie zaczynają przychodzić od niego kolejne ilustrowane zdjęciami listy, amerykańskie prezenty, informacje o niezwykłym i pełnym możliwości życiu Amerykanów, Rama zaczyna marzyć o Umrice tak, jak wcześniej jego brat. Czy to historia prawdziwa? Czy Indusi naprawdę tak dramatycznie chcą wyrwać się ze swojego kraju do “lepszego świata”? Ile lat myśli młodego Ramy czy Udaia krążą wokół emigracji, zanim w końcu podejmie ten ostateczny krok? O Indiach, tradycjach, niezrozumiałej fascynacji Bollywood i trudnym życiu Ramy rozmawia Jadwiga Marchwica, z portalu etnosystem.pl z reżyserem filmu “Umrika” - Prashantem Nairem.

30.12.2015

Twórca "Swobodnego opadania" adaptuje Stanisława Lema

Jeden z najciekawszych węgierskich reżyserów, György Pálfi, twórca nagrodzonego w Karlowych Warach "Swobodnego opadania" przygotowuje kolejny film na podstawie prozy Stanisława Lema - podaje Portal Filmowy.

29.12.2015

"Swobodne opadanie" aktrakcją Sylwestra w kinie Nowe Horyzonty

Jeden z najciekawszych europejskich filmów ostatnich lat - węgierska czarna komedia "Swobodne opadanie" będzie atrakcją w trakcie nocy sylwestrowej we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty.

29.12.2015

"Głośniej od bomb" przedpremierowo w kinie Praha

30 grudnia o godz. 12.00 w warszawskim kinie Praha odbdzie się jedyny przedpremierowy pokaz filmu Joachima Triera pt. "Głośniej od bomb". Bilety w cenie 12 złotych.

16.11.2015

"Noc Walpurgi" na festiwalu filmowym Camerimage

Jeden z najgłośniejszych debiutów tego sezonu, "Noc Walpurgi" Marcina Bortkiewicza zostanie zaprezentowany w Konkursie Filmów Polskich na tegorocznym festiwalu sztuki operatorskiej Camerimage w Bydgoszczy. Autorem niepowtarzalnych zdjęć do filmu jest Andrzej Wojciechowski.

30.10.2015

"Powrót do Itaki" - nowy film twórcy nagrodzonego Złotą Palmą w kinach od 13 listopada

Od 13 listopada 2015 roku w polskich kinach będzie można zobaczyć najnowszy film w reżyserii twórcy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, Laurenta Canteta pt. "Powrót do Itaki". Jest to adaptacja powieści mistrza kubańskich kryminałów Leonarda Padury nagrodzona na 71. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, w Polsce premierowo zaprezentowany na 9. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

23.10.2015

Niezwykłe Wyspy Alandzkie w filmie "Cień latarni morskiej"

W piątek, 30 października do polskich kin trafi film w reżyserii Ulriki Bengts pt. "Cień latarni morskiej". Obraz był kandydatem do Oscara reprezentującym Finlandię, chociaż został zrealizowany w języku szwedzkim, a nie fińskim. Jak to możliwe? Akcja filmu dzieje się na mało znanych Wyspach Alandzkich, położonych na Morzu Bałtyckim, pomiędzy Szwecją a Finlandią.