Aktualności

03.11.2014

"Duży zeszyt" - najlepszy film MFF w Karlowych Warach w kinach od 7 listopada

Już od 7 listopada w polskich kinach pojawi się najlepszy film Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach oraz węgierski kandydat do Oscara - "Duży zeszyt" w reżyserii Jánosa Szásza.

20.10.2014

"Hannah Arendt" wkrótce na DVD

"Hannah Arendt" - filmowa biografia słynnej myślicielki na DVD

14.10.2014

"Mój kuzyn Zoran" w kinach od piątku

Nagrodzona przez publiczność Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji komedia "Mój kuzyn Zoran", pojawi się w polskich kinach już w najbliższy piątek.

02.10.2014

"La strada" Felliniego w kinach od 10 października

Nieśmiertelne dzieło Federico Felliniego ponownie na polskich ekranach!

10.09.2014

"Serce lwa" w kinach od piątku

Od piątku, 12 września w polskich kinach pojawi się film, który z miejsca zdobywa serce każdego, kto go zobaczy. Chodzi o fińskie "Serce lwa", którego bohaterem jest mały chłopiec z burzą kasztanowych loków. Obraz okazał się wielkim przebojem fińskich kin, pobijając takie filmy jak "Grawitacja" i "Thor: mroczny świat". "Serce lwa" to poruszająca historia o przekraczaniu uprzedzeń na tle rasowym i klasowym w przewrotny i prowokacyjny sposób wyreżyserowana przez jednego z najbardziej utytułowanych fińskich reżyserów - Dome Karukoskiego. W 2013 roku Karukoski został uznany przez Variety za jedno z ciekawszych nazwisk roku - "Directors to Watch". "Serce lwa" to jego piąty film w dorobku.

04.09.2014

Mały chłopiec, który skruszył "Serce lwa"

Od 11 września w polskich kinach pojawi się film , który z miejsca zdobywa serce każdego, kto go zobaczy. Chodzi o fińskie "Serce lwa", którego bohaterem jest mały chłopiec z burzą kasztanowych loków. Obraz okazał się wielkim przebojem fińskich kin, pobijając takie filmy jak "Grawitacja" i "Thor: mroczny świat". "Serce lwa" to poruszająca historia o przekraczaniu uprzedzeń na tle rasowym i klasowym w przewrotny i prowokacyjny sposób wyreżyserowana przez jednego z najbardziej utytułowanych fińskich reżyserów - Dome Karukoskiego. W 2013 roku Karukoski został uznany przez Variety za jedno z ciekawszych nazwisk roku - "Directors to Watch". "Serce lwa" to jego piąty film w dorobku.

26.08.2014

"Hotel" w kinach od 29 sierpnia

29 sierpnia w polskich kinach pojawi się głośna czarna komedia w reżyserii Lisy Langseth pt. "Hotel". W roli głównej zobaczymy Alicię Vikander ("Kochanek królowej") - jedno z najgorętszych szwedzkich aktorskich nazwisk.

13.08.2014

"Violette" Martina Provosta w kinach od piątku

"Violette" : pasjonująca historia odważnej pisarki i przyjaciółki Simone de Beauvoir w kinach od 15 sierpnia

04.08.2014

"Vincent chce nad morze" już na DVD

W sprzedaży pojawił się film o wyjątkowym mężczyźnie z zespołem Tourette'a, który pragnie od życia więcej niż może mieć, czyli "Vincent chce nad morze".

16.07.2014

"Po ślubie" Jana Hrebejka od piątku w kinach

Nagrodzone za reżyserię na ubiegłorocznym festiwalu filmowym w Karlowych Warach "Po ślubie" Jana Hřebejka od piątku pojawi się w polskich kinach.