Bank Lady

Reżyseria: Christian Alvart
Scenariusz: Christoph Silber, Kai Hafemeister, Kai Hafemeister
Obsada: Ken Duken, Nadeshda Brennicke, Charly Hübner
Zdjęcia: The Chau Ngo
Muzyka: Christoph Blaser, Michl Britsch, Steffen Kahles
Producenci: Niemcy
 
Gatunek: Akcja, biografia, kryminał
Rok produkcji: 2013
Czas trwania: 118 min
Tytuł oryginalny: Banklady
 

Oparta na faktach historia pierwszej kobiety w Niemczech, która odważyła się zorganizować napad na bank. I to na nie jeden, a na kilka banków.
„Bank Lady” to brawurowe połączenie komedii sensacyjnej i love story, utrzymane w klimacie stylowych filmów „Złap mnie, jeśli potrafisz” i „Bonnie i Clyde”.
Bohaterką filmu jest 30-letnia Gisela Werler, pracownica małej wytwórni tapet. Dziewczyna wciąż mieszka z rodzicami i wiedzie dość nudne życie reprezentantki klasy średniej, jak wiele kobiet w Niemczech Zachodnich lat
60. XX w. Gisela pragnie wyrwać się z monotonii codzienności i snuje plany wyjazdu na ekskluzywny urlop na Capri. Gdy poznaje czarującego Hermanna, taksówkarza napadającego na banki, pojawia się szansa na spełnienie podróżniczych marzeń Giseli. Tak zaczyna się historia osławionego duetu, szalonej i nieprzewidywalnej pary, Bonnie i Clyde’a z przedmieść Hamburga.
„Bank Lady” spotyka się ze świetnym przyjęciem publiczności festiwalowej na całym świecie. Był pokazywany w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Chicago, gdzie zdobył nagrodę Srebrnego HUgo dla najlepszej aktorki.

 
Materiały Prasowe: