Tylko zwierzęta nie błądzą

Reżyseria: Dominik Moll
Scenariusz: Dominik Moll, Gilles Marchand
Obsada: Denis Menochet, Laure Calamy, Damien Bonnard, Valeria Bruni Tedeschi
Zdjęcia: Patrick Ghiringhelli
Muzyka: Benedikt Schiefer
Producenci: Francja/Niemcy
 
Gatunek: Thriller
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 116 minut
Tytuł oryginalny: Seules Les Bêtes
 
Rewelacja MFF w Wenecji, nominowany do Cezarów nowy film cenionego reżysera Dominika Molla to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina Denis Menochet ("Dzięki Bogu", "Bękarty wojny"), Damien Bonnard ('Nędznicy", "Dunkierka") oraz Valeria Bruni Tedeschi ("Zwariować ze szczęścia", "Isabelle i mężczyźni"). 

Film oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej Colina Niela.

W KINACH OD 12 LUTEGO 2021

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięć osób zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.   

Każda z postaci ma coś na sumieniu i najwyraźniej nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli.

Poświęcone poszczególnym postaciom rozdziały filmu pokazują tę samą historię z perspektywy innego bohatera. Każda z części obrazuje inny punkt widzenia na temat zaginięcia Evelyn. Stopniowo odkrywane są również zależności między bohaterami, z czasem kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.  

Reżyser umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając mu zarówno pełną napięcia intrygę, jak i ekranową rozrywkę.  

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:


 

 
Materiały Prasowe: